آموزش اتصال درگاه پی پال به وب سایت

نحوه ایجاد client ID و secret key آموزش اتصال درگاه پی پال به وب‌سایت

آخرین بروز رسانی:  ۷ شهریور, ۱۴۰۲
2 دیدگاه
زمان مطالعه:  9 دقیقه

اگر از یک وب‌سایت برای فروش کالا یا خدماتتان استفاده می‌کنید، انتخاب سیستم پرداخت مناسب مستقیماً بر میزان فروش شما اثر می‌گذارد. پی پال به‌عنوان قابل‌توجه‌ترین و گسترده‌ترین سیستم پرداخت آنلاین، گزینه بسیار مناسبی است. در این مطلب ما به آموزش اتصال درگاه پی پال به وب‌سایت می‌پردازیم.

نیازی به گفتن نیست که رقابت در بخش تجارت الکترونیک بالا است و همیشه این ایده خوبی است که به‌جای تکیه بر برنامه‌های شخص ثالث و خدمات خارجی، پرداخت‌های مشتری را از طریق صفحه وب خود پردازش کنید.

 

لینک خرید اکانت پی پال
افتتاح حساب پی پال

 

روش‌های پرداخت پشتیبانی شده توسط پی پال

یکی از مراحل اصلی آموزش اتصال درگاه پی پال به وب‌سایت، آموزش نحوه ایجاد client ID و secret key است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت اما قبل از شروع آموزش باید بدانیم که پی پال از چه روش‌های پرداختی پشتیبانی می‌کند و آیا این روش‌ها برای ما مفید هستند یا خیر؟

 

 • تسویه‌حساب سریع

این روش سریع و بدون هزینه راه‌اندازی است. پس از پردازش پرداخت از سمت PayPal، کاربر به برنامه وب شما هدایت می‌شود. این روش فقط برای کاربرانی که از قبل یک حساب پی پال فعال دارند در دسترس است.

 

 • پرداخت مستقیم

این API برای پذیرش پرداخت‌های کارت اعتباری از مشتریانی که حساب PayPal ندارند استفاده می‌شود. این روش راهی برای ادغام فرایند تراکنش در وب‌سایت شما است؛ علاوه بر این، پرداخت مستقیم تجربه مشتری را بهبود می‌بخشد زیرا استفاده از آن آسان است.

 

خرید کارت مجازی پی پال paypal
خرید ویزا کارت برای پی پال

 

 • پرداخت انبوه

این روش برای تقسیم پرداخت بین چندین حساب استفاده می‌شود.

بیشتر بخوانید: نقد کردن درآمد ارزی پی پال

 

آموزش نحوه ایجاد client ID و secret key برای اتصال درگاه پی پال به وب‌سایت

مرحله اول آموزش اتصال درگاه پی پال به وب‌سایت، دریافت client ID و secret key است. برای دریافت این دو مورد از پی پال به یک حساب پی پال نیاز دارید.

۱- وب‌سایت developer.paypal.com را باز کنید و روی “Log into Dashboard” کلیک کنید.

حساب توسعه‌دهنده (Sandbox) ایجاد کنید

۲- پس از ورود به سیستم، یک حساب تجاری Sandbox ایجاد کنید تا بتوانید بعداً پرداخت‌های آزمایشی را انجام دهید.

آموزش اتصال درگاه پی پال به وب سایت

 

 

ایجاد اپلیکیشن پی پال

۳- اگر یک حساب سندباکس ایجاد کرده‌اید، روی “My Apps and Credentials” در منوی سمت چپ و سپس روی “Create App” کلیک کنید.

 

نحوه اتصال درگاه پی پال به ب سایت

 

۴- به برنامه Paypal خود یک نام بدهید و حساب توسعه‌دهنده (sandbox) قبلاً ایجاد شده خود را انتخاب کنید. پس از اتمام کار، روی “Create App” کلیک نمایید.

 

ملزومات ساخت درگاه پی پال برای اتصال به سایت

 

در این مرحله از آموزش اتصال درگاه پی پال به وب‌سایت، به‌محض ایجاد برنامه، جزئیات برنامه‌ای که ایجاد کرده‌اید باز می‌شود.

۵- اکنون باید client ID و یک گزینه (Show) را در زیر مشاهده کنید تا secret key را ببینید.

 

آموزش نحوه ایجاد client ID و secret key

 

تا این مرحله آموزش ایجاد client ID و آموزش ایجاد secret key با موفقیت انجام شد.

۶- برای جابه‌جایی بین Live و Sandbox ابتدا روی “My Apps & Credentials” در منوی اصلی سمت چپ کلیک کنید.

 

آموزش نحوه ایجاد client ID و secret key برای اتصال درگاه پی‌پال به وب‌سایت

 

سپس روی Live یا Sandbox کلیک کنید و سپس روی برنامه مورد نظر که می‌خواهید کلیدهای Client و Secret را بشناسید کلیک کنید. توجه داشته باشید که Sandbox و Live دارای client ID و secret key متفاوت هستند.

 

اتصال درگاه پی پال به سایت

 

آموزش اتصال درگاه پی پال به وب‌سایت

از طریق Braintree به Token برای پرداخت دسترسی پیدا کنید. اگر Paypal Checkout خود را از طریق Braintree انجام می‌دهید، به یک Access Token نیاز دارید که می‌توانید به‌صورت زیر ایجاد کنید.

۱- روی  “My Apps and Credentials” در منو کلیک کنید و به قسمت “Express Checkout via Braintree SDK” بروید و روی “Generate Live Access Token” کلیک کنید تا یک توکن برای حالت لایو ایجاد نمایید یا روی “Generate Sandbox Access Token” برای ایجاد یک توکن حالت سندباکس کلیک کنید.

 

آموزش ایجاد CLient Id برای اتصال درگاه پی پال

 

۲- اکانتی را انتخاب کنید
ما حالت sandbox را انتخاب کرده‌ایم و روی “Generate Credential” کلیک کنید.

 

نحوه اتصال درگاه پی پال

 

در صفحه زیر توکن Access خود را خواهید دید. در قسمت ارزها، می‌توانید تعیین کنید که کدام ارز را می‌پذیرید.

 

secret key برای درگاه پی پال

 

اگر PayPal Checkout را به‌عنوان دروازه پرداخت انتخاب کرده‌اید:

 

آموزش اتصال درگاه پی پال به وب سایت

 

در بخش اطلاعات حساب، Client ID و Secret Key خود را وارد کنید. به مراحل آموزش ایجاد Client ID و آموزش ایجاد Secret Key مراجعه کنید.
ارز مورد نیازی را که می‌خواهید پرداخت را با آن دریافت کنید، انتخاب کنید.

مبلغ پرداخت را وارد نمایید. می‌توانید مبلغ ثابتی را برای پرداخت تنظیم کرده یا مبلغ پرداخت را با مقداری از فیلد فرم به طور خودکار تکمیل کنید.
پی پال برای تراکنش‌ها به حداقل 5 دلار آمریکا (یا معادل آن به ارزهای دیگر) نیاز دارد.

در این مرحله از آموزش اتصال درگاه پی پال به وب‌سایت، برای آزمایش درگاه پرداخت با فرم خود، حالت Sandbox را انتخاب کنید. پرداخت‌های انجام شده با استفاده از حالت sandbox شامل تراکنش‌های واقعی نخواهد بود.

در بخش اطلاعات پرداخت، می‌توانید توضیحات پیش‌فرض را که در ایمیل ارسال‌شده به پرداخت‌کنندگان پس از تراکنش‌های موفقیت‌آمیز درج می‌شود، تغییر دهید؛ همچنین می‌توانید با کلیک کردن روی نماد ادغام، پاسخ‌های فرم را در توضیحات اضافه کنید.

 

اولویت حمل و نقل

در قسمت اطلاعات حمل و نقل، ترجیحات حمل و نقل خود را از یکی از گزینه‌های زیر انتخاب کنید:

 • No Shipping: اگر اولویت حمل و نقل ندارید، این گزینه را انتخاب کنید.
 • Payer-editable Address: این گزینه به پاسخ‌دهندگان فرم شما این امکان را می‌دهد که آدرس ارسال خود را در صفحه پرداخت PayPal ویرایش کنند. می‌توانید مطابق شکل، فیلدهای نام و آدرس PayPal را با فیلدهای فرم مربوطه کامل کنید.

 

آموزش اتصال درگاه پی پال

 

 • Fixed Address: این گزینه پاسخ‌دهندگان فرم شما را از ویرایش آدرس ارسال خود در صفحه پرداخت PayPal محدود می‌کند. فیلدهای نام و آدرس PayPal را با فیلدهای فرم مربوطه مطابق شکل تکمیل کنید.

در قسمت اطلاعات پرداخت‌کننده، می‌توانید نام، ایمیل، نام خانوادگی و آدرس پاسخ‌دهنده را با نگاشت آن‌ها در فیلدهای فرم خود وارد کنید. این اطلاعات در هنگام پرداخت در سایت تاجر از قبل پر می‌شود.

 

خدمات سفیرپیمنت

پی پال یکی از سریع‌ترین روش‌های انتقال پول است. شما با استفاده از پی پال می‌توانید به صورت آنلاین برای خانواده، دوستان، سایت‌های خرید بین‌المللی و هر کسی که بخواهید پول منتقل کنید.

با وجود اینکه پی پال یک سیستم پرداخت بین‌المللی و جهانی است اما در چند کشور محدود از جمله ایران خدماتی ارائه نمی‌دهد. سفیرپیمنت به عنوان یکی از معتبرترین شرکت‌های فعال در حوزه پرداخت‌های ارزی در حال فعالیت است.

اگر در افتتاح حساب شخصی یا بیزینسی پی پال، آموزش اتصال درگاه پی پال به وب‌سایت و احراز هویت و وریفای حساب به مشکل برخورده‌اید، می‌توانید از خدمات و مشاوره سفیرپیمنت استفاده کنید.

پیشنهاد مطالعه: ویزا کارت مجازی برای پی پال

 

جمع‌بندی

همان‌طور که می‌دانید انتخاب درگاه پرداخت مناسب برای وب‌سایت بسیار مهم است. اگر یک وب‌سایت فروش کالا و یا عرضه‌کننده خدمات مختلف از درگاه پرداخت مناسبی برخوردار نباشد، ممکن است بخش زیادی از مشتریان خود را از دست بدهد.

پی پال به عنوان یکی از گسترده‌ترین سیستم‌های پرداخت آنلاین، گزینه‌ای بسیار مناسب برای درگاه پرداخت یک سایت است. در این مطلب به آموزش اتصال درگاه پی پال به وب‌سایت پرداختیم. برای دریافت درگاه پرداخت پی پال، داشتن Client ID و Secret Ket ضروری است.

 

دیدگاه خود را بنویسید;
نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه کاربران(2)
   
صدرا قنبری کاربر سایت ۱۰ مرداد ۱۴۰۲

چجوری میتونم پی پال به درگاه سایتم وصل کنم؟

     
  پشتیبانی سفیرپیمنت مدیر سایت ۱۲ مرداد ۱۴۰۲

  سلام و عرض ادب
  مقاله با آخرین تغییرات پی پال بروز شده است و می‌توانید طبق اون برای اتصال درگاه به سایت اقدام کنید.