شرایط استفاده از خدمات و قوانین سفیرپیمنت

قوانین و شرایط استفاده از خدمات وبسایت سفیرپیمنت

قوانین سفیرپیمنت و مقررات زیر بر اساس ماده ۱۰ قانون مدنی، با تابعیت از کلیه قوانین و مقررات کشور جمهوری اسلامی ایران به‌ صورت عام و قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲، از تاریخ دریافت و تایید ایمیل از سوی کاربر به رسمیت قانونی خواهد رسید. قوانین حاضر تضمین کلیه توافقات طرفین بوده و اظهارات پیشین، اعم از شفاهی و کتبی در ارتباط با وجود این قوانین هیچگونه اعتباری نخواهند داشت. بدیهی است ثبت نام شما در پنل کاربران سفیرپیمنت به آدرس panel.safirpayment.com، به منزله پذیرش تمامی قوانین ذیل است:

 

۱- وب‌سایت سفیرپیمنت

سایت سفیرپیمنت به آدرس safirpayment.com در کشور ایران، تابع کلیه قوانین جمهوری اسلامی ایران به‌ صورت عام است. همچنین سفیرپیمنت از قانون جرائم رایانه‌ای و تجارت الکترونیک و قانون حمایت حقوق مصرف‌کننده به‌ صورت خاص تبعیت می‌کند. تمامی حقوق، آثار و مطالب مادی و معنوی این وبسایت محفوظ است. ضمنا هرگونه کپی برداری از آن پیگردهای قانونی و قضایی را به دنبال خواهد داشت.

۲- کاربر یا کاربران، حساب کاربری، شناسه کاربری و اطلاعات محرمانه

  • اشخاص حقیقی و حقوقی، اعم از خریدار و فروشنده که از طریق اینترنت به وب‌سایت متصل و از خدمات سفیرپیمنت بهره‌مند می‌شوند، کاربران سفیرپیمنت هستند.
  • حسابی که کاربران در سایت و پنل سفیرپیمنت در جهت استفاده از خدمات آن ایجاد کرده‌اند حساب کاربری نام دارد.
  • شناسه کاربری همان ایمیل کاربر است که پس از تائید آن می‌تواند از پنل کاربری سایت استفاده کند.
  • اطلاعات محرمانه اطلاعاتی هستند که توسط کاربران در اختیار سفیرپیمنت قرار می‌گیرند. آن‌ها شامل اطلاعات هویتی، شخصی و بانکی که به صورت مستقیم و غیرمستقیم از سوی کاربران، داخل پنل سایت ثبت می‌‎شود، هستند.

۳- قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران

قانون اساسی، قوانین عادی، آئین‌نامه‌های اجرایی، بخشنامه‌ها، دستورالعمل‌ها به‌صورت عام و قانون جرائم رایانه‌ای و تجارت الکترونیک و قانون حقوق مصرف‌کننده به‌ صورت خاص و کلیه ضوابط قانونی حاکم بر انجام موضوع قرارداد است. در نظر داشته باشید که خرید و پرداخت از طریق اپلیکیشن‎های موبایل و سایت‌های غیرقانونی اعم از همسریابی، دوست‌یابی، بد افزار‌ها، جاسوس افزار‌ها و… که مغایر و مخالف با قوانین مستند کشور جمهوری اسلامی ایران است، به هیچ عنوان انجام نخواهند شد.

۴- اکانت و حساب اجاره‌ای

حساب بانکی یا اکانت کاربری‌ را می‌گویند که فرد متقاضی خدمات و محصولات وب‌سایت را برای اشخاص دیگر با وجوهی که توسط شخص ثالث به وی پرداخت می‌شود در قبال درصدی کارمزد، خدمات و محصولات وب‌سایت را درخواست می‌نماید. این عمل خلاف بر قوانین است و سفیرپیمنت می‌تواند حساب کاربری فرد خاطی را مسدود و وی را به محاکم صالحه قانونی معرفی نماید.

۵- احراز هویت مشتریان

احراز هویت یعنی ارائه مدارک هویتی کاربر اعم از کارت شناسایی، کارت بانکی و دست‌نوشته که برای استفاده از خدمات سفیرپیمنت الزامی هستند. هدف از انجام این کار تایید هویت افراد برای تامین امنیت پرداخت‌ها خواهد بود. لازم است هر شخص یک حساب کاربری در وب‌سایت ایجاد کند. تنها اشخاصی می‌توانند حساب کاربری ایجاد کنند که حداقل ۱۸ سال سن دارند.

برای استفاده از خدمات وریفای اکانت سایت های خارجی (فروشگاه سفیرپیمنت)، کاربر فقط لازم است در سایت ثبت نام کند. از طرفی برای استفاده از خدمات ارزی وبسایت نیاز است علاوه بر تکمیل اطلاعات هویتی، احراز هویت انجام شود و حساب بانکی و هویت شخص ثبت‌نام کننده نیز به تایید واحد احراز هویت سفیرپیمنت برسد.

۶- مسئولیت عدم رعایت قوانین

مسئولیت همۀ اقدامات و افعال کاربران که ناشی از عدم رعایت قوانین جمهوری اسلامی ایران و قوانین سفیرپیمنت باشد، بر عهدۀ شخص متخلف است. سفیرپیمنت هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال اعمال و افعال فوق نخواهد داشت. همچنین سفیرپیمنیت می‌تواند ضمن مسدود کردن حساب کاربری متخلف، از طریق مراجع ذیصلاح قضایی اقدامات قانونی را علیه نامبرده به عمل آورد.

۷- تغییر اطلاعات کاربر

در صورت تغییر در اطلاعات هویتی و یا نیاز به تصحیح آن کاربر موظف است در اسرع وقت این امر را از طریق ارسال تیکت در بخش پشتیبانی به اطلاع سفیرپیمنت برساند؛ لذا سهل انگاری در این امر ممکن است هرگونه تبعاتی را برای کاربر به وجود بیاورد که سفیرپیمنت هیچ گونه مسئولیتی در قبال آن نخواهد داشت.

۸- حق واگذاری

کاربر با قبول قوانین و شرایط آن، حق واگذاری دسترسی پنل خود به اشخاص حقیقی و حقوقی را از خود سلب می‌نماید. بدیهی است در صورت تخلف، مسئولیت و عواقب آن برعهده کاربر خواهد بود.

۹- حساب‌های جعلی

حساب‌های کاربری غیرواقعی توسط کارشناسان بخش احراز هویت شناسایی و حذف خواهند شد و IP افراد برای دسترسی به سایت برای همیشه مسدود خواهد گردید.

۱۰- کارت بانکی پرداخت‌کننده

در صورت پرداخت با کارت بانکی شخص ثالث، این مبلغ پس از احراز هویت کامل شخص به حساب بانکی او بازگردانده می‌شود. این اقدام از سمت کاربر می‌تواند به منزله زیر پا گذاشتن قوانین سایت باشد و سفیرپیمنت در صورت لزوم، مراتب را به پلیس فتا اطلاع خواهد داد.

۱۱- فعالیت‌های مشکوک

در صورت مشاهده فعالیت‌های مشکوک از قبیل پولشویی، ارسال یا دریافت پول از رژیم صهیونیستی حساب شما بدون اخطار بسته خواهد شد. همچنین سفیرپیمنت بلافاصله اطلاعات شما را به مراجع قضایی ارجاع خواهد داد.

۱۲- همکاری سازمانی و خدمت‌رسانی به اتباع

سازمان‌هایی که قصد استفاده از خدمات سفیرپیمنت را دارند می‌توانند با احراز هویت توسط مدیرعامل و یا مدیر مالی شرکت خود و نیز ارسال مدارک شرکتی، اقدام به استفاده از خدمات سفیرپیمنت نمایند.

ثبت نام و استفاده از خدمات در حال حاضر برای اتباع امکان پذیر نیست و سفیرپیمنت از ارائه خدمات به این عزیزان معذور است.

۱۳- امنیت مدارک ارسالی

در ارتباط با امنیت مدارک ارسالی کاربران، تمامی راهکارهای امنیتی در ارتباط با این موضوع از طرف سفیرپیمنت لحاظ شده و با توجه به قوانین و اطلاعیه‌های پلیس فتا، اطلاعات حیاتی کاربران از جمله تصاویر مدارک هویتی، اطلاعات حساب بانکی و… به صورت رمزنگاری ذخیره و امکان درز هیچ‌گونه اطلاعاتی وجود ندارد.

۱۴- اطمینان از صحت پرداخت

کاربر موظف است پیش از ثبت سفارش تمامی موارد امنیتی را بررسی کرده و از معتبر بودن سایت و یا شخص ذی‎نفع اطمینان حاصل نماید. بدیهی است سفیرپیمنت هیچ مسئولیتی در قبال کلاهبرداری‌های رایج در فضای مجازی نخواهد داشت. اگر بنا به هر دلیلی پس از پرداخت هزینه ارزی به سایت یا مرجع، خدمات یا محصول دریافت نشود و یا نقصی در آن بود، باز کردن dispute (شکایت) از طرف سفیرپیمنت قابل پیگیری نیست. توصیه به کاربران این است که قبل از انجام خرید، تمام جوانب از جمله اعتبار گیرنده را در نظر بگیرند.

۱۵- ملاک انجام سفارشات

 ملاک انجام سفارشات توسط سفیرپیمنت ارائه شماره پیگیری (Transaction ID) پرداخت است و چنانچه پس از ارسال شماره پیگیری، مشتری خدمات مورد نظر خود را از سایت یا مرجع دریافت نکرد، مسئولیتی متوجه سفیرپیمنت نخواهد شد و خود کاربر موظف به انجام پیگیری‌های آتی خواهد بود.

۱۶- تکمیل اطلاعات کاربر

چنانچه قبل از نهایی شدن خرید کالا و یا سایر پرداخت‌های ارزی، نیاز به تکمیل اطلاعات کاربر در سایت مقصد باشد، کاربر موظف به تکمیل اطلاعات قبل از ثبت سفارش خواهد بود. در صورتی که این امکان وجود نداشت، باید اطلاعات لازم را از قسمت توضیحات سفارش ارسال کند.

۱۷- عودت وجه

اگر گیرنده وجه به هر دلیلی و بدون هماهنگی اقدام به عودت وجه ارزی (Refund) کند، در صورتی که مشکل در دریافت و یا حساب مبدا (حساب پی‎‌پال و سایر حساب‎‌های ارزی سفیرپیمنت) به وجود بیاید، خسارت و مشکل وارده مورد توجه کاربر خواهد بود.

چنانچه پس از انجام پرداخت‌‌ها، سایت مقصد یا کاربران بدون هماهنگی با سفیرپیمنت اقدام به عودت وجه (Refund) کنند، سفیرپیمنت هیچ مسئولیتی در قبال عودت وجه ریالی پرداخت‌شده، عودت وجه ارزی پرداخت شده و یا پرداخت مجدد نخواهد داشت.

چنانچه پس از انجام پرداخت‌ ارزی، کاربران با اعلام هماهنگی و تایید کارشناسان فروش سفیرپیمنت، اقدام به عودت وجه (Refund) کنند، برای بررسی صحت ادعا نیاز به ارائه رسید و مدارک لازم از طریق تیکت در بخش پشتیبانی وجود دارد.

۱۸- زمان انجام سفارشات

انجام سفارشات ممکن است یک الی سه روز بطول بیانجامد؛ لذا قبل از ثبت سفارش در نظر داشته باشید در صورتی که زمان انجام سفارش شما محدود است، حتما با واحد فروش سفیرپمنت هماهنگ کنید تا شما را از امکان پرداخت در زمان مورد نیازتان مطلع نمایند.

در نظر داشته باشید که انجام اقدامات لازم برای افتتاح، وریفای و کانفرم حساب‌های ارزی کاربران پس از ثبت و پرداخت هزینه سفارش انجام می‌شود. طولانی‌شدن این فرآیند به شرکت‌های مالی و سایت‌های ارائه‌دهنده آن بازمی‌گردد و سفیرپیمنت تمام تلاش خود را برای سریع‌تر انجام شدن سفارشات انجام خواهد داد.

۱۹- درخواست مدرک پس از پرداخت

پرداخت ارزی در برخی از سایت‌ها به منزله وریفای اکانت است و یا پس از پرداخت درخواست مدارک می‌شود. دقت داشته باشید که سفیرپیمنت از انجام چنین پراخت‌هایی معذور است. چنانچه مشتری از این بابت اطلاعی ندهد مسئولیت پرداخت، عدم ارائه مدارک و یا اتفاقات مخرب برای حساب‌های ارزی به عهده وی خواهد بود. چنانچه پس از انجام سفارش، سایت ارائه‌دهنده خدمات اطلاعات حساب ارزی، کارت یا حساب بانکی را مطالبه کند، سفیرپیمنت از ارائه این خدمات معذور است.

۲۰- تحویل حساب به مشتری

سفیرپیمنت از زمان تحویل حساب‌‌های وریفای شده به مشتریان، هیچ مسئولیتی در قبال چگونگی استفاده از اکانت‌ها، محدود‌شدن و بسته‌شدن حساب‌ها ندارد. البته این مجموعه با کمال میل برای پشتیبانی و در اختیار قرار دادن تجارب خود در این زمینه‌ها آماده خدمت‌رسانی است و به صورت رایگان این اطلاعات را در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهد.

۲۱- انصراف از سفارش پس از دریافت، حذف یا ویرایش سفارش

با انصراف کاربر بنابر هر دلیلی پس از دریافت اکانت وریفای‌شده از محصولات فروشگاه سفیرپیمنت، امکان لغو سفارش و عودت وجه ریالی وجود ندارد. در واقع اطلاعات هویتی یک اکانت بین‌المللی برای کاربر ارسال شده و استفاده از آن اکانت برای کاربر دیگری امکان‌پذیر نیست.

همچنین پس از ثبت سفارش در صورتی که نیاز به کنسل کردن و یا تغییر در اطلاعات سفارش خود دارید، دراسرع وقت واحد پشتیبانی را در جریان این تغییرات قرار دهید. سفیرپیمنت درخواست شما را بررسی می‌کند و اگر سفارش شما انجام نشده بود، وجه پرداختی پس از دریافت و با کسر کارمزد انتقال، عودت داده خواهد شد؛ در غیر این صورت و همچنین ثبت اطلاعات اشتباه از طرف کاربران، مسئولیتی بر عهده سفیرپیمنت در قبال انجام سفارش و یا بازگشت وجه نخواهد بود.

۲۲- ارائه خدمات پیگیرانه صرفا به مخاطبان سفیرپیمنت

خدمات رفع لیمیت و سایر پیگیری‌‌های مربوطه به حساب‌های وریفای‌شده، صرفا برای آن دسته از محصولاتی است که از فروشگاه سفیرپیمنت تهیه کرده باشید. از طرفی سفیرپیمنت هیچ‌گونه تضمینی نسبت به لیمیت‌نشدن حساب‌های پی‌پال وریفای‌شده به مشتریان خود نمی‌دهد. در صورتی که با درخواست مشتریان به آن‎لیمیت حساب اقدام نماید نیز، مسئولیت و تعهدی بابت آن‎لیمیت قطعی حساب ندارد.

۲۳- مشاوره رایگان

مشاوره رایگان و تخصصی برای رفع لیمیت حساب‌های پی‌پال مشتریانی که حسابشان را از سفیرپیمنت گرفته‌اند و اکنون دچار محدودیت شده، از مسئولیت‌های سفیرپیمنت است. این مجموعه تمام تلاش خود را در جهت کمک‌رسانی به مشتریان خود انجام خواهد داد.

۲۴- تبدیل ارز و تسویه حساب‌های ریالی

در صورت انتقال ارزهایی به جزء دلار و یورو پی‌پال به حساب‌های سفیرپیمنت، هزینه تبدیل ارز (Excheng) از مبلغ قابل تسویه کسر خواهد شد.

کلیه تسویه‌های ریالی درخواست شده توسط مشتریان، 24 الی 72 ساعت طبق زمان تسویه بانک مرکزی در روزهای اداری انجام می‌شود. سفیرپیمنت تمام تلاش خود را در هر چه سریع‌تر انجام شدن تسویه‌های ریالی انجام خواهد داد. لازم به ذکر است وجه ریالی که مشتریان در کیف پول پنل خود دارند، محفوظ و در هر زمان امکان درخواست تسویه از طرف آنان وجود دارد. همچنین سفیرپیمنت از این وجه استفاده‌ای نکرده و هیچ سودی به این مبالغ تعلق نخواهد گرفت.

۲۵- ساعت کاری، راه‌های ارتباطی و تغییرات در قوانین

ساعات کاری سفیرپیمنت از 7 صبح الی 24 شب (اعم از ایام تعطیل) است و کلیه سفارشات و پاسخ به تیکت‌ها در این زمان انجام می‌شود. سفارشاتی که در خارج از زمان مذکور ثبت شوند، در ابتدای زمان کاری بعدی بررسی و انجام خواهند شد. 

راه‌های ارتباطی با سفیرپیمنت را در صفحه ارتباط با سفیرپیمنت مشخص کرده‌ایم. در صورت مراوده مالی با هر آی­دی مشکوک و جعلی‌، سفیرپیمنت هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال ضرر و زیان کاربران ندارد.

هرگونه تغییر در قوانین سفیرپیمنت و شرایط استفاده از خدمات، از طریق همین صفحه به اطلاع کاربران خواهد رسید. توصیه سفیرپیمنت به کاربران عزیز آن است که هر چند وقت یک‌بار نسبت به مطالعه قوانین بروزشده اقدام نمایند.

 

آخرین بروزرسانی قوانین سفیرپیمنت: 1402/05/01

نظرات مشتریان