درگاه پی پال: آموزش تصویری راه اندازی درگاه پرداخت پی پال

آخرین بروز رسانی:  ۱۴ شهریور, ۱۴۰۲
7 دیدگاه
زمان مطالعه:  12 دقیقه

.کسب و کارهای زیادی برای توسعه کار خود به عرضه محصولات در سطح جهانی روی آروده‌اند. از جمله مواردی که لازم است تا این حضور را ممکن سازد، داشتن درگاه پرداخت بین‌المللی است. درگاه پی پال از جمله درگاه‌های پرداخت بین‌المللی است که به خریداران کمک می‌کند به کیف پول پی پال خود خرید را انجام دهند. در این روش خرید پی پال امور مبادلات ارزی را آسان می‌نماید. اگر شما نیز قصد دارید برای وب‌سایت خود از درگاه پی پال استفاده نمایید در ادامه به معرفی درگاه پی پال و آموزش تصویری ایجاد درگاه پرداخت پی پال برای وب‌سایت پرداخته‌ایم.

 

لینک خرید اکانت پی پال
افتتاح حساب پی پال

 

چرا درگاه پی پال ؟

شما می‌توانید تنها از طریق مستر کارت (Master Card)، ویزاکارت (Visa Card)، پی پال (Paypal)، پرفکت مانی (Perfect money) و… درگاه تهیه کنید؛ البته ناگفته نماند که ایرانیان به دلیل شرایط تحریم نمی‌توانند از هیچ‌کدام از موارد بالا برای ساخت درگاه پی پال استفاده کنند. ولی نگران نباشید، کاشان پی همراه شما است!

ساخت درگاه مستر یا ویزا کارت به دلیل نیاز به حضور و احراز هویت در بانک‌های بین‌المللی برای ساخت حساب بانکی کار بسیار دشواری است و به احتمال زیاد، آنها به ایرانی بودن شما پی می‌برند؛‌ ولی از آن طرف، افتتاح حساب پی پال به دلیل احراز هویت آنلاین و استفاده از آی‌پی‌های مجازی (VPS) آسان‌تر است و شما می‌توانید بر روی حساب خود درگاه داشته باشید. درواقع اگر قصد دارید از درگاه مستر یا ویزاکارت استفاده کنید، حتما باید در یکی از بانک‌های خارج از کشور احراز هویت حضوری انجام دهید؛ به همین دلیل برای اکثریت افراد این انتخاب حذف می‌شود.

 

خرید کارت مجازی پی پال paypal
ویزا کارت برای وریفای پی پال

 

جالب اینجاست که پی پال، ویزا کارت و مستر کارت را هم در درگاه خود قرار داده و مشتری می‌تواند هم از کیف پول پی پال و هم از کارت‌های اعتباری خود برای خرید استفاده کند. برای کاربران خارجی تفاوتی نمی‌کند که از درگاه پی پال با ویزاکارت پرداخت کنند یا از طریق درگاه اصلی این کارت؛ حسن استفاده از درگاه پی پال این است که برای کاربران ایرانی ساخت این نوع حساب به‌صرفه‌‌ و آسان‌تر است. البته توجه داشته باشید که داشتن درگاه پی‌پال برای ایرانیان نیز تحریم بوده و راه‌اندازی درگاه پی پال نیز چالش‌هایی دارد اما به نسبت دیگر درگاه‌ها، درگاه پی پال را ساده‌تر می‌توان راه‌اندازی نمود.

بیشتر بخوانید: معرفی و بررسی انواع درگاه پرداخت بین‌المللی

آیا کاربران ایرانی می‌توانند درگاه پی پال داشته باشند؟

برای ساخت درگاه پی پال کافی است تا شما یک حساب بیزنس داشته باشید تا با استفاده از امکانات این حساب درگاهی متناسب با نیازهای کسب و کار خود بسازید. اگر تصمیم دارید تا حساب بیزینس پی پال را خود به تنهایی بسازید کافی است تا مقاله افتتاح حساب پی پال بیزینس را به دقت مطالعه کنید؛ البته باید به خوبی حواستان را جمع کنید‌؛ اگرنه کوچک ترین اشتباهی باعث لیمیت شدن پی پال شما خواهد شد.

البته همانطور که گفته شده است شما به دلیل وجود تحریم‌های اعمال شده نمی‌توانید با اطلاعات یک فرد ایرانی افتتاح حساب را انجام دهید. برای افتتاح حساب پی پال باید با هویتی غیرایرانی اقدام کنید. در صورتی که برای انجام این کار نیاز به مشاوره داشتید و یا قصد تهیه حساب بیزنس پی پال را دارید، می‌توانید از پشتیبانی تخصصی سفیرپیمنت کمک بگیرید.

پیشنهاد مطالعه: خرید با پی پال

آموزش تصویری نحوه راه اندازی درگاه پی پال

بعد از اینکه افتتاح حساب بیزنس پی پال را انجام دادید، شما آماده‌اید تا درگاه خود را بسازید. برای ساخت درگاه پی پال شما باید در قسمت Tools حساب خود بر روی گزینه payment button Create a paypal کلیک کنید تا به صفحه ساخت درگاه پی پال هدایت شوید.

بیشتر بخوانید: نحوه ایجاد client ID و secret key و آموزش اتصال درگاه پی پال به وب‌سایت

Choose a button type (1: در این قسمت باید نوع دکمه‌ای که برای درگاه خود در نظر دارید را مشخص کنید؛ به عبارت دیگر دکمه‌های مختلفی وجود دارد که شما براساس جایی که قرار است از آن استفاده نمایید، آن را انتخاب می‌کنید؛ برای مثال دکمه Buy now برای فروش اجناس، کتاب‌ها الکترونیکی و… به کار برده می‌شود و کاربرد دکمه Subscribing برای زمانی است که شما سرویس و یا خدمات را با دریافت حق عضویتی ارائه می‌دهید.

راه اندازی درگاه پی پال

در این مقاله دکمه Smart Buttons را به دلیل استفاده بیشتر بررسی می‌کنیم.  

2) Button Type: نوع درگاه؛ در این قسمت شما می‌توانید برای آیتم خود ویژگی‌های مختلفی را در نظر بگیرید؛ مثلا برای آیتمی مانند کفش، سه رنگ را درنظر بگیرید و برای هر کدام قیمتی مشخص کنید یا تمایزی از نظر قیمت قائل نشوید.

Item description (3: وارد کردن توضیحات آیتمی که برای فروش مدنظر دارید.

Item Price (4: وارد کردن قیمت و ارز محصول

توجه: شما می‌توانید با استفاده از گزینه Need multiple prices برای یک آیتم قیمت‌های مختلفی به ازای هر ارز مشخص کنید.

5) Currency: ارز مورد نظر برای پرداخت 

6) Button Style: مشخصات ظاهری درگاه

چگونه درگاه پی پال بسازیم

ایجاد Secret ID و Secret Key در حساب بیزینس (Bussines) پی پال

برای اتصال درگاه پی پال نیاز است تا توسعه‌دهندگان API، شناسه مشتری و شناسه مخفی در اختیار داشته باشند.

مراحل ایجاد شناسه مشتری و کلید امنیتی

مرحله 1: ورود به داشبورد توسعه دهندگان

وقتی وارد حساب کاربری خود از طریق سایت پی پال شدید، در قسمت منوی کشویی بالا سمت چپ، وارد داشبورد شوید. با این کار شما به بخش توسعه‌دهندگان در حساب پی پال هدایت خواهید شد؛ البته در بعضی از حساب‌ها این گزینه وجود ندارد؛ که در این صورت به مرحله بعد بروید.

مرحله 2: حساب SandBox را تأیید و ایجاد کنید

گزینه My Apps and Credentials را انتخاب نمایید. در این مرحله پی پال به صورت پیش‌فرض برای شما یک sandbox ایجاد کرده است. اگر سندباکسی برای شما ایجاد نشده است به این معنا است که حساب شما پرسونال است و باید حساب خود را به بیزنس ارتقاء دهید.

 

مرحله 3: برای دریافت REST API، یک app ایجاد کنید

در این قسمت با انتخاب گزینه create app می‌توانید یک برنامه با اسم دلخواه خود بسازید.

بعد از انتخاب گزینه ساخت برنامه، برای برنامه خود نام مناسب انتخاب کنید و سپس بر روی Create App کلیک کنید. فرآیند ایجاد یک برنامه مقداری زمان‌بر است؛ لطفا برای ادامه مراحل شکیبا باشید.

در نهایت،‌ بعد از ساخت App می‌توانید Secret ID و Secret Key را در قسمت Live (در کنار گزینه sandbox وجود دارد) مشاهده بفرمایید و موارد مورد نیاز را در ماژول پرداخت خود کپی کرده و برای توسعه‌دهندگان API خود ارسال کنید؛ تااینکه مشتریان‌تان خریدشان را با درگاه پی پال به انجام برسانند.

درگاه پی پال

توجه: یکی از مواردی که پی پال در این قسمت برای کاربران در نظر گرفته، تنظیماتی است که شما می‌توانید مشخص کنید که خریدار در هنگم تکمیل فرآیند پرداخت چه اطلاعاتی را وارد کند؛ به عبارت دیگر شما مشخص می‌نمایید که اطلاعات لازم برای اجازه خرید از سمت یک فرد چه مواردی است؛ برای مثال می‌توانید به کاربرانی که ایمیل خود را در وب‌سایت شما وارد نکرده‌اند اجازه پرداخت دهید؛ البته شما فقط اختیار این را دارید که ایمیل را برای وب‌سایت خود دریافت نکنید ولی در درگاه خرید پی پال قطعا ایمیل شخص را دریافت خواهد کرد.

مزیت درگاه پرداخت پی پال

اگر صاحب کسب و کار کوچکی هستید، ممکن است به این فکر کنید که آیا پذیرش پرداخت‌های پی پال برای کسب و کار شما مفید است یا خیر؟ احتمالاً تجربه دست اول استفاده از PayPal به عنوان یک مصرف‌کننده را دارید، یا برخی از مشاغل کوچک را دیده‌اید که این نوع گزینه را ارائه می‌دهند؛ اما هنوز مطمئن نیستید که واقعاً می‌تواند برای شما انتخاب خوبی باشد یا خیر؟
اگر در حال راه‌اندازی یک کسب و کار یا تجارت آنلاین باشید، پی پال می‌تواند به شما کمک کند. در اینجا برخی از مزایای عمده‌ای که پی پال ارائه می‌دهد، آورده شده است:

سریع است

تراکنش‌های پی پال تقریباً بلافاصله پس از دریافت پردازش می‌شوند؛ این بدان معناست که شما تقریباً بلافاصله پول را در حساب خود دریافت می‌کنید. اگر از چک استفاده می‌کنید، بیش از ۲۴ ساعت و اگر از کارت اعتباری استفاده می‌کنید، حداقل ۳-۵ روز طول می‌کشد تا پول به کسب و کار شما بیاید.

امن است

هنگام پذیرش پرداخت‌ها، امنیت باید اولویت اصلی شما باشد و PayPal تدابیر امنیتی بسیار سختگیرانه‌ای دارد. پی پال همچنین فهرستی از پروتکل‌های امنیتی استاندارد دارد و این شامل الزام خریدار و فروشنده برای تأیید تراکنش است. این کار برای اطمینان از اینکه آن‌ها درگیر یک کلاهبرداری، مانند کلاهبرداری فیشینگ نیستند، انجام می‌شود.

سازگار با موبایل است

PayPal بسیار سازگار با موبایل است. که برای شما یک امتیاز عالی است، شما به راحتی می‌توانید حساب خود را بررسی کنید و همچنین می‌توانید به راحتی در حال حرکت با برنامه تلفن همراه PayPal تراکنش انجام دهید. مهمتر از همه، ویژگی سازگاری پی پال با تلفن همراه این امکان را برای مشتریان شما فراهم می‌کند که تراکنش‌ها را انجام دهند و فوراً به شما پرداخت کنند.

انعطاف‌پذیر است

با پی پال، می‌توانید نحوه دریافت پول خود را انتخاب کنید: به عنوان مثال چک، واریز مستقیم یا پرداخت الکترونیکی به حساب بانکی خود. تراکنش‌های پی پال می‌توانند یکباره یا تکراری باشند.

همچنین می‌توانید با استفاده از دکمه پرداخت PayPal در سایت خود یا از طریق برنامه آنلاین یا تلفن همراه، پرداخت‌های PayPal را دریافت کنید. از طرف دیگر، می‌توانید از برنامه تلفن همراه PayPal برای دریافت پول مستقیماً به کیف پول تلفن همراه یا حساب خود استفاده نمایید.

راحت است

بدون توجه به اینکه می‌خواهید پول دریافت یا ارسال کنید، می‌توان از پی پال در تجارت آنلاین و آفلاین استفاده کرد. می‌توانید آن را به عنوان یک گزینه پرداخت به وب سایت خود اضافه کنید، یا می‌توانید این امکان را برای مشتریان خود فراهم نمایید که از PayPal در تجارت خود استفاده کنند.

ساخت درگاه پی پال توسط سفیرپیمنت

همانطور که از تحریم‌ ایران توسط کمپانی پی پال مطلع هستید. ساخت درگاه و حساب تجاری (بیزینس) برای هموطنان عزیز با استفاده از اطلاعات خود عملا غیر ممکن است. سفیرپیمنت با توجه به تجربه‌ای که در ساخت حساب‌ پی پال داشته می‌تواند شما را در این امر یاری کرده؛ تا بتوانید با توجه به نیاز خود بهترین انتخاب و مسیر را برای استفاده از پی پال داشته باشید.

ارائه درگاه بیزینسی پی پال به کسب و کارهای اینترنتی یکی از خدمات منحصر به فرد مجموعه سفیرپیمنت بوده که شما می‌توانید برای دریافت مشاوره و همکاری با ما ارتباط بگیرید.

همچنین می‌توانید یک حساب بیزینس پی پال کانفرم شده از ما دریافت کنید و خود درگاه پی پال را برای سایت‌تان ایجاد کنید.

بیشتر بخوانید: ویزا کارت مجازی برای پی پال

جمع‌بندی

در این مقاله درباره نیاز کسب و کارها به درگاه پرداخت پی پال و روش راه اندازی درگاه پی پال صحبت کردیم. چالش اصلی راه اندازی درگاه پی پال داشتن یک حساب بیزینس پی پال است. درواقع با توجه به قوانین تاثیرگرفته از تحریم‌ها، برای افتتاح حساب پی پال چالش وجود دارد. سفیرپیمنت به عنوان یک مجموعه متخصص در خدمات ارزی با ارائه راهکارهای مختلف می‌تواند این چالش را برای شما حل نماید. به کمک این مجموعه می‌توانید به راحتی درگاه پرداخت پی پال را برای وب‌سایت خود راه‌اندازی نمایید. از اینکه تا پایان آموزش راه اندازی درگاه پی پال همراه ما بودید سپاس گزاریم. در صورتی که از درگاه پرداخت پی پال تجربه‌ای دارید. و یا برای راه‌اندازی آن چالشی داشتید در کامنت آن را با دیگران به اشتراک بگذارید.

دیدگاه خود را بنویسید;
نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه کاربران(7)
   
محمدصادق دهلرانی کاربر سایت ۲۶ تیر ۱۴۰۱

سلام
ببخشید اگر از دزگاه مبالغ بالا به حسابمون بیاد ممکنه هولد بشه یا اینکه حساب بسته یا لیمیت بشه

     
  تیم پشتیبانی کاربر سایت ۲۶ تیر ۱۴۰۱

  سلام
  هولد شدن پول اصولا برای اکانتهای جدید یا تراکنشهایی که پی پال نسبت به طرفین مشکوک میشه رخ میده. اگر اکانت به تازگی افتتاح شده نباید مبالغ بالا دریافت کرد. اگر سورس شما معتبر باشه و کمی با اکانت کار کرده باشید، احتمال هولد شدن یا لیمیت شدن حساب خیلی کمتره.

   
محمد کاربر سایت ۱۸ تیر ۱۴۰۱

سلام
خیلی عالی بود ممنون هیچ کدوم از سایت ها به این شکل آموزش فعال سازی درگاه پرداخت پی پال رو نداده بودند

   
هادی معین کاربر سایت ۱۹ اسفند ۱۴۰۰

سلام
وقت بخیر
من حساب پی پال پرسونال دارم و می خواستم بدونم آیا میشه که روی همین حساب برای سایتم درگاه ایجاد کنم یا حتما باید نوع حساب بیزنسی باشه؟

     
  تیم پشتیبانی کاربر سایت ۲۳ اسفند ۱۴۰۰

  با سلام و عرض ادب
  وقت شما هم بخیر و سلامتی

  بله؛ امکانش هست که از طریق لینک شاخص اقدام کنید
  اما درگاه پی پال برای حساب‌های بیزنسی‌ست و توصیه ما به شما این است که در صورت نیاز به درگاه، حتما از حساب بیزنسی پی پال استفاده کنید

   
محمود کاربر سایت ۲۱ دی ۱۴۰۰

با درود و عرض ادب
آیا شما خدمات ارزی درگاه پی پل بیزنس نیز ارائه می دهید؟
من نیاز به اجاره درگاه پرداخت پی پل بیزنس دارم بدون اینکه خودم بخواهم آن را بسازم (نمیخواهم به نام خودم باشد). درگاه پل پی را برای فروشگاه الکترونیک خود و فروش اجناس خارجیان به خارجیان (از طریق آمازون، علی اکسپرس و …) نیاز دارم که ممکن است در طول روز چندبار، چند ده بار یا چندصد بار تراکنش داشته باشد. برای این کار نیاز به Client ID، Secret Key و PayPal Account دارم.
ممنون می شوم از طریق ایمیل اطلاع رسانی کنید.

     
  تیم پشتیبانی کاربر سایت ۲۳ اسفند ۱۴۰۰

  با سلام و احترام
  بله قربان؛ از خدمات سفیرپیمنت هست
  برای اینکار می‌تونید افتتاح حساب بیزنسی پی پال انجام بدید و اینکه به نام و هویت خود شما هم نباشه مشکلی نیست و قابل انجام است
  با داشتن حساب بیزنسی پی پال، می تونید درگاه را ایجاد و در سایت خود استفاده کنید