ثبت نام در آزمون GRE

۵.۰۰ (۱) رای
چه امتیازی به این خدمات می‌دهید؟

آزمون gre چیست؟

آزمون GRE (Graduate Record Examination) امتحانی است که تسلط دانشجویان به زبان انگلیسی را در کنار مهارت‌های دیگر مورد سنجش قرار می‌دهد. اگر قصد ادامه تحصیل در مقاطع فوق لیسانس و دکترا را در دانشگاه‌های مطرح اروپایی و آمریکایی دارید، باید این مدرک را برای اثبات تسلط خود به زبان انگلیسی ارائه دهید و این مدرک شما را از دیگر داوطلبین متامیز خواهد کرد. البته ناگفته نماند که همه دانشگاه‌های کانادا و آمریکا تقاضای این مدرک را از شما نخواهند کرد؛ ولی بعضی از آنها در کنار مدارک تافل و آیلتس، مدرک GRE را از شما تقاضا خواهند کرد.

 

بخش‌های مختلف آزمون GRE

بخش استدلال کلمه‌‌ای (Verbal Reasoning): در این قسمت توانایی درک مطلب و اطلاعات وازگان شما مورد سنجش قرار می‌گیرد. این بخش از سه سوال اساسی تشکیل شده است. سوالات اکثراً مرتبط با درک مطلب و ارتبط لغات و ارتباط جملات به یکدیگر است. حدود 20 سوال با 130-170 امتیاز برای این بخش در نظر گرفته شده است که شما حدود 30 دقیقه زمان برای پاسخگویی دارید.

بخش هوش و ریاضی (Quantitative Reasoning): این بخش متفاوت‌ترین بخش آزمون GRE است. سوالات این قسمت، مهارت محاسبات و رایاضی شما را به چالش می‌کشد؛ البته نگران نباشید، سوالات در سطح ریاضی دبیرستان است. شما باید به 20 سوال در مدت 35 دقیقه پاسخ دهید تا بتوانید 130- 170 نمره این بخش را دریافت کنید.

بخش نوشتار تحلیلی (Analytical Writing): در ابتدا شما باید یک انشایی درباره موضوعی که به شما داده می‌شود بنویسید و این بخش issue task نام دارد. در قسمت دوم شما باید تحلیل خود را از متنی که در صورت سوال قرار داده شده،‌ بنویسید و این قسمت argument task نامیده می‌شود. بازه نمره هر دو بخش با هم 0-6 است.

 

انواع آزمون GRE

آزمون GRE به دو صورت انجام می‌شود. اگر شما قصد ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر رشته خود را داشته باشید، باید آزمونGeneral GRE را انتخاب کنید. این آزمون شامل اکثر داوطلبین می‌شود. ولی نوع دیگر آزمون GRE، GRE Subject است. دواطلبینی که برای ادامه تحصیل تمایل به تغییر رشته دارند باید این آزمون را برای سنجش انتخاب کنند. پس با توجه به هدف خود از ادامه تحصیل، نوع آزمون را انتخاب کنید.

 

هزینه، زمان و نحوه ثبت نام آزمون GRE General

هزینه ثبت‌نام آزمون GRE، 205 دلار است؛ در صورتی که در روزهای پایانی ثبت‌نام کنید، مبلغ آزمون 230 دلار محاسبه خواهد شد. برای شرکت در آزمون GRE، ابتدا در وب‌سایت ETS یک حساب کاربری ایجاد کنید. بعد از ثبت‌نام، آزمون GRE را به عنوان آزمون مورد نظر خود انتخاب کنید. مرحله بعد، نوبت به تعیین محل و زمان آزمون می‌رسد که در نهایت بعد از تعیین موارد درخواستی به صفحه پرداخت آزمون GRE هدایت خواهید شد.

 

نکاتی پیرامون ثبت نام آزمون GRE General

  1. جالب است بدانید که مدرک آزمون جی آر ای، ۵ سال اعتبار دارد؛ در حالیکه تافل دارای اعتبار ۲ ساله است.
  2. 4 ریپورت نمره رایگان آزمون GRE، توسط مؤسسه ETS انجام می‌شود.
  3. بعد از کنسل کردن آزمون، ۵۰ درصد هزینه ثبت‌نام برگشت داده خواهد شد.
  4. نتیجه آزمون بعد از یک الی دو هفته اطلاع داده می‌شود.
  5. کارت ملی یا گذرنامه شما توسط ETS برای احراز هویتتان بررسی خواهد شد.
  6. بعد از مرحله احراز، تصویر شما توسط وب‌کم سیستمی که با آن آزمون می‌دهید ثبت می‌شود؛ حتماً وب‌کم کامپیوتر خود را فعال کنید.
  7. اگر رشته‌های به‌خصوصی را برای ادامه تحصیل انتخاب کنید، باید علاوه‌بر نمره GRE General، نمره آزمون GRE Subject را نیز به همراه داشته باشید.
  8. رشته‌های مورد نظر در قسمت Test Content and Structure سایت ETS قرار دارد.
  9. در صورتی که قصد ادامه تحصیل در مقاطع تکمیلی Marketing، MBA و Finance را دارید، آزمون GMAT می‌تواند جایگزین مناسبی برای GRE باشد.
نظرات مشتریان
دیدگاه خود را بنویسید;
نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *