انواع حساب پی پال

معرفی انواع حساب پی پال (Paypal)

۲۰ مرداد, ۱۳۹۹
8 دیدگاه

نقل و انتقالات ارزی در سال‌های اخیر بسیار ضروری شده‌اند؛ به عبارت دیگر با گسترش ارتباطات میان افراد و کشورها و از طرف دیگر امکان خرید از سایت‌های خارجی نیاز به پرداخت‌های ارزی و جابه‌جایی پول در سطح بین‌المللی بیشتر حس شد. در این میان پی پال روشی آسان و سریع برای انتقال و پرداخت پول به ‌صورت آنلاین است و شما به ‌آسانی می‌توانید پول خود را به خانواده، دوستان و سایت‌های حراج مانند ebay انتقال دهید. پی پال یکی از معروف‌ترین روش‌های پرداخت در سراسر جهان است که با حساب‌های متنوع خود نیازهای کاربران گوناگونی را برطرف می‌کند. انواع حساب پی پال به تناسب با نیاز شما می‌تواند دغدغه شما را برای پرداخت بین‌المللی برطرف نماید. شناختن انواع حساب ‌های پی پال اهمیت بالایی دارد؛ زیرا انتخاب نوع حساب مناسب می‌تواند شما را از مشکلات احتمالی حفظ کند. بعد از آشنایی مختصر با پی پال، بهتر است با انواع حساب‌های پی پال آشنا شوید.

انواع حساب پی پال (Paypal)

حساب‌ پرسونال یا شخصی (Personal Account):

اگر برای استفاده‌های عادی و شخصی نیاز به حساب پی پال دارید، از میان انواع حساب پی پال می‌توانید حساب پرسونال را انتخاب نمایید. حساب پرسونال می‌تواند نیازهای شما را در پرداخت‌ها و خریدهایتان برطرف نماید و به نسب دیگر انواع حساب پی پال محدودیت‌های بیشتری دارد. در حساب پرسونال (شخصی) علاوه بر ذخیره‌سازی پول خود، امکان استفاده برای خریدهای اینترنتی و انتقال پول به دوستان و خانواده، بدون محدودیت جغرافیایی نیز فراهم هست.
این حساب برای خرید از فروشگاه‌های اینترنتی (مانند amazon ،alibaba و…) بسیار کارآمد است و اغلب برای پرداخت‌های آنلاین استفاده می‌شود. این حساب صرفاً برای یک‌سری از موارد فوق کاربرد دارد و برای گرفتن درگاه باید از حساب‌های تجاری که در ادامه معرفی می‌کنیم، استفاده شود. درواقع باید قبل از افتتاح حساب پی پال در میان انواع حساب پی پال حساب متناسب خود را انتخاب کرده و سپس برای ایجاد آن اقدام فرمایید.

حساب‌ بیزینس (Business Account):

حساب بیزینس یکی دیگر از انواع حساب پی پال است. افتتاح حساب بیزینس برای افرادی که میزان پرداخت‌ها و دریافت‌هایشان بیشتر از حالت عادی است مناسب است. معمولا حساب بیزینس را افرادی افتتاح می‌کنند که خودشان دارای فروشگاه اینترنتی هستند و میزان خرید یا فروششان بالا است. حساب بیزنس علاوه بر امکانات حساب پرسونال، دسترسی‌های بیشتری تحت اختیار کاربران قرار دارد.

این حساب بهترین گزینه برای افراد و یا کسب و کارهایی است که می‌خواهند از پی پال برای تجارت آنلاین استفاده کنند. امکان پرداخت به بیش‌ از ۲۰۰ نفر به صورت همزمان، از دیگر امکاناتی است که این حساب در اختیار شما قرار می‌دهد. حساب بیزینس بهترین گزینه برای گرفتن درگاه پرداخت پی پال از میان حساب‌های تجاری است. پس اگر شما قصد دارید به کمک حساب پی پال خود درگاه پی پال دریافت کنید، پس باید حساب پی پال بیزینس داشته باشید. به عبارت دیگر در میان انواع حساب پی پال، حساب پی پال بیزینس گزینه مناسب برای افراد فعال در حوزه تجارت آنلاین است.

امکانات حساب‌های تجاری پی پال بیزینس (Business)

برخی از ویژگی‌های حساب بیزینس پی پال عبارت است از:

 • امکان انجام تراکنش‌ها از طریق کارت‌ اعتباری
 • نمایش لوگو و نام شرکت در زمان پرداخت به مشتریان
 • امکان گرفتن درگاه پرداخت پی پال بر روی حساب

انواع حساب های پی پال

نکات تکمیلی در مورد انواع حساب پی پال:

 • توجه داشته باشید که در پرداخت‌های شخصی، فرستنده می‌تواند مشخص کند که چه کسی کارمزد انتقال وجه را پرداخت کند.
 • برای داشتن هر دو نوع حساب (پرسونال و بیزینس)، باید کارت اعتباری و ایمیل منحصربه‌ فرد داشته باشید؛ ولی اگر کارت اعتباری هم اضافه نشود، در ابتدا مشکلی به وجود نخواهد آمد.  
 • پی پال برای هر شخص فقط یک حساب شخصی در نظر گرفته است؛ ولی داشتن دو نوع حساب (شخصی یا تجاری) برای یک شخص بلامانع است.
 • برای انتخاب حساب مناسب، همیشه حجم تراکنش خود را در نظر بگیرید تا حساب شما محدود (limit) نشود. بعضاً این اتفاق ممکن است برای حساب‌های تجاری هم رخ بدهد؛ ولی احتمال کمتری دارد.
 • برای انجام تراکنش با مبالغ بالا باید بسیار محتاطانه عمل کنید و به تدریج تراکنش‌های حساب خود را افزایش دهید.
 • در حساب‌های بیزنس در همان ابتدا می‌شود تمام اطلاعات مورد نیاز وریفای (آدرس، قبض محل زندگی و…) را ارسال کرد؛ ولی برای حساب‌های پرسونال این امکان در ابتدا برای همه مدارک در دسترس نیست و پی پال به مرور از شما درخواست می‌کند.
 • با استفاده از افزونه‌های وردپرسی مختلف و حساب پرسونال، می‌توان درگاه پی پال برای وب‌سایتتان ایجاد کنید؛ ولی این روش پیشنهاد نمی‌شود، چون ماهیت حساب پرسونال برای ساخت درگاه نبوده و احتمال لیمیت‌های متعدد زیاد است. 
 • قابلیت گیفت (ارسال برای دوستان و خانواده) برای هر دو نوع حساب پرسونال و بیزنس برخی از کشورها (آمریکا، فیلیپین و…) وجود دارد.

برای اطلاعات بیشتر در این زمینه مقاله لیمیت شدن پی پال را مطالعه نمایید.

انواع حساب پی پال از نظر استفاده

همانطور که در ابتدا صحبت شد، حساب‌های پی پال را به صورت کلی به پرسونال و بیزینس دسته‌بندی می‌کنند اما از نظر میزان استفاده‌ای که از حساب‌ها شده است می‌توان آن‌ها را به دو دسته‌ی کارکرده و تازه تاسیس تقسیم‌بندی نمود. در ادامه توضیحات این دو نوع حساب را مشاهده می‌نمایید.

حساب تازه تاسیس

هر زمان که شما اقدام به ساخت حساب در پی پال نمایید، یک حساب تازه تاسیس خواهید داشت. از آن جا که پی پال روی حساب‌های تازه تاسیس حساسیت بیشتری دارد، لازم است تا هنگام کار کردن با حساب جدید خود شرایطی را رعایت کنید. به عنوان مثال توصیه می‌شود که در دو ماهه‌ی اول کاری خود بیشتر از 500 یورو با پی پال تراکنش انجام ندهید و این مبلغ را به مرور افزایش دهید تا پی پال به صحت اعتبار شما مشکوک نشود. به طور کلی لازم است در ابتدای فرایند افتتاح حساب پی پال دقت و مراقبت بیشتری داشته باشید. نکات لازم در این رابطه را می‌توانید در مقاله مرتبط با این موضوع با عنوان «آموزش جلوگیری از لیمیت شدن پی پال» مطالعه نمایید.

حساب کارکرده

بسیاری از ویژگی‌ها و خدمات پی پال برای حساب‌های فول وریفای یا همان حساب‌های کاملا تایید شده قابل استفاده است. برای داشتن یک حساب فول وریفای لازم است تا مدتی با حساب پی پال خود کار کنید و از آن استفاده نمایید. اگر از همان ابتدا اقدام به خرید یک حساب کارکرده نمایید می‌توانید به سرعت از خدماتی که این نوع از حساب در اختیار شما قرار می‌دهد استفاده کنید. جزئیات بیشتر این نوع از انواع حساب پی پال را می‌توانید از پشتیبانی سفیرپیمنت جویا شوید. همچنین جهت تهیه حساب کارکرده نیز می‌توانید از همان طریق اقدام نمایید.

مقایسه‌ حساب کارکرده و تازه تاسیس پی پال

تایید شدن به معنای امنیت بیشتر برای شماست

هنگام ارسال و دریافت پول، وضعیت “تأیید شده” در حساب کارکرده مهر تایید شماست. این موضوع به سایر اعضای PayPal اجازه می دهد بدانند که شما یک عضو تأیید شده PayPal با یک حساب بانکی فعلی و فعال هستید. اعتبار خود و امنیت کلی شبکه پی پال را افزایش دهید. این مسئله برای افرادی که به دنبال کسب اعتبار بوده و قصد دارند تراکنش‌های خود را با سرعت بیشتری انجام دهند مناسب است.

پیشنهاد مطالعه: انتقال پول با پی پال

استفاده از خدمات و سرویس‌های بیشتر

تا زمانی که حساب PayPal خود را تأیید نکنید، ممکن است نتوانید به طور کامل از بعضی سرویس‌ها استفاده کنید. داشتن یک حساب تازه تاسیس محدودیت هایی را برای برخی از ضروری ترین عملکردهای پی پال ایجاد می‌کند، از جمله اینکه چقدر می توانید برداشت کنید (500 دلار در ماه برای کاربران تازه تاسیس تایید نشده) یا به حساب خود انتقال دهید.

دو راه برای تأیید حساب شما وجود دارد – یکی این است که برای اعتبار PayPal درخواست دهید و آن را تأیید کنید اما اگر به دنبال خط اعتباری دیگری نیستید، راه دیگری برای تأیید PayPal خود این است که به سادگی حساب بانکی، کارت اعتباری یا کارت نقدی خود را پیوند دهید.

انواع حساب پی پال

 

تفاوت اکانت‌های کانفرم شده با وریفای شده

پی‎پال یک سیستم مالی به شدت سختگیر است و همین سختگیری‌ها موجب شده که پی‎پال در حال حاضر از امن‌‎ترین سیستم‌های پرداختی دنیا باشد.

چالش‎های استفاده از این سرویس با وجود این سخت‎گیری‎ها برای کاربر ایرانی دو چندان شده ولی یکی از مواردی که حساسیت پی‎پال را کاهش می‎دهد، استفاده از حساب‎های کانفیرم شده و به اصطلاح فول وریفای شده است که در ادامه با ویژگی این حساب‌ها آشنا خواهیم شد.

حساب‎های پی‎پال را به طور کلی می‎توانیم به سه دسته پرسونال، بیزینس و پریمیر تقسیم کنیم که حساب‎های پرسونال و بیزینس از محبوبیت بیشتری برخوردار هستند و هر شخص و شرکتی متناسب با نیاز خود از یکی از این حساب‎ها استفاده خواهد کرد.

اما قبل از اینکه یکی از انواع حساب پی‎پال را برای استفاده خود انتخاب کنیم باید با تفاوت‎های میان حسابی که کانفیرم شده و حسابی که صرفا وریفای شده است آشنا شویم.

زمانی که کاربر برای افتتاح حساب پی‎پال اقدام می‎کند، یک‎سری اطلاعات هویتی برای ثبت‎نام دریافت می‎شود و بعد از این مرحله لازم است کاربر ایمیل، شماره تماس و کارت بانکی خود را تایید کند.

پس از این مرحله حساب وریفای شده است ولی هنوز کانفیرم صورت نگرفته!

حساب کانفیرم شده حسابی است که اطلاعات هویتی و در صورتی که از نوع بیزینس باشد، مدارک شرکتی نیز به تایید پی‎پال رسیده است، درواقع پس از بررسی اطلاعات و مدارک توسط کارکنان شرکت پی‎پال حساب به تایید (کانفیرم) رسیده است.

برای اینکه یک حساب کانفیرم شود و به معنای دقیق‎تر به تایید پی‎پال برسد، لازم است مدارک مختلفی از هویت صاحب حساب از قبیل تصویر کارت شناسایی، قبض (آب، برق یا…) و در صورتی که حساب از نوع بیزینسی باشد اطلاعاتی از شرکت به ثبت رسیده از قبیل فاکتور رسمی، اساسنامه شرکتی و… نیز برای پی‎پال ارسال شود.

کارکنان پی ‎پال این مدارک را به دقت بررسی می‎کنند و با اطلاعات ثبت ‎نامی کاربر تطبیق می‌دهند، درصورتی که مورد تایید باشد حساب را کانفیرم می‌‎کنند. مسلما حسابی که به تایید پی ‎پال رسیده است، از قدرت و اعتبار بیشتری نسبت حساب‎ وریفای شده برخوردار است.

ویژگی‎‌‌های حساب کانفیرم شده و تفاوت آن با حساب‎ وریفای شده

حساب‎هایی که فقط وریفای شده‎اند از محدودیت‎های مالی بیشتری نسبت به حساب‎های کانفیرم شده برخوردار هستند.

از این محدودیت‎ها می‎توان به حجم انجام تراکنش‎ها با حساب، زمان آزاد شدن پول پس از هولد شدن آن،لیمیت‌‎های حساب و … اشاره کرد.

با توجه به اینکه هویت صاحب حساب به تایید شرکت پی‎پال رسیده است حساسیت پی‎پال بر روی این حساب‎ها کمتر است و نسبت به حساب‎های وریفای شده دیرتر لیمیت (Limited)خواهند شد. ضمن اینکه اگر هم لیمیت شوند سریع‎تر آن‎لیمیت (un Limited)خواهند شد و پی‎پال مدارکی را که از قبل تایید کرده است بدون بررسی و توسط ربات‎ (Bot) تایید می‎کند.

حال هر کدام از حساب‎های وریفای شده و کانفیرم شده به لول Established Seller رسیده باشند، ویژگی‎های متفاوتی در حساب‎ها بوجود خواهد آمد که باز هم حساب کانفیرم شده یک سر و گردن از حسابی که صرفا وریفای شده بالاتر است و از قابلیت‎های بیشتر با محدودیت‎های مالی کمتری برخوردار است.

هولد شدن پول در حساب

هولد شدن (Hold) پول داخل حساب حالتی است که بعد از واریز پول به حساب، امکان استفاده و دسترسی به آن برای کاربر امکان‎پذیر نیست و پی ‎پال طبق زمان‎بندی مشخص شده پس از بررسی‎های لازم، پول واریز شده به حساب را آزاد و به موجودی حساب (Balance) اضافه خواهد کرد.

نکته قابل توجه برای هولد شدن پول در حساب‎های وریفای شده و کانفیرم شده‎ای که تازه تاسیس شده‎اند این است که مدت زمان بررسی برای آزاد شدن پول در حساب‎های وریفای شده 21 روز و برای حساب‎های کانفیرم شده 7 روز است.

سفیرپیمنت با ارائه حساب‎های کانفیرم شده و به اصطلاح فول وریفای شده این امکان را برای هموطنان ایرانی به وجود آورده است تا بتوانند با اطمینان خاطر بیشتری از حساب خود استفاده کنند و نقل انتقالات ارزی خود را انجام دهند.

خدمات سفیرپیمنت در حوزه پی پال

پی‎ پال یک شرکت آمریکایی بوده و با توجه به تحریم‎ های ظالمانه‌ی صورت گرفته نسبت به کشور عزیزمان ایران، امکان افتتاح و وریفای حساب پی‎ پال با هویت کاملا ایرانی به صورت مستقیم وجود ندارد و لازم هست که حساب با هویت فردی خارجی و یا با اقامت کشور دیگری انجام شود. افتتاح حساب پی ‎پال و وریفای حساب بسیار پیچیده هست و با توجه به قوانین نانوشته‌‎ی پی‎ پال بهتر است که در ابتدا از افردا مطلع در این حوزه مشورت بگیرید؛ در صورت نیاز می‌توانید با تیم سفیرپیمنت برای افتتاح انواع حساب‎ های پی ‎پال ارتباط بگیرید.

سفیرپیمنت به عنوان یک تیم فعال در عرصه خدمات ارزی ارائه دهنده انواع حساب پی پال متناسب با نیاز شما است. در صورتی که قصد افتتاح حساب دارید، می‌توانید پس از صحبت و مشاوره با پشتیبانی سفیرپمنت، در میان انواع حساب پی پال حساب مورد نظر خود را درخواست داده تا فرایند افتتاح آن برای شما انجام شود.

نتیجه

در این مقاله به معرفی انواع حساب پی پال پرداختیم. انواع حساب های پی پال شامل ۳ نوع پرسونال (Personal)، بیزینس (Business) و پرمیر (Premier) می‌شود. همچنین توضیحاتی در رابطه با حساب‌های کارکرده و تازه تاسیس پی پال نیز برای شما ارائه شد. ویژگی‌ها و برتری حساب پی پال کارکرده نسبت به تازه تاسیس نیز بیان شد. در صورت وجود هرگونه ابهام در رابطه با انواع کارت پی پال، انواع حساب پی پال و انواع خدمات ارزی می‌توانید از طریق بخش کامنت‌ها آن را با ما در میان بگذارید تا در اسرع وقت پاسخ داده شود. در صورتی که از کار کردن با انواع حساب پی پال خود تجربه‌ای دارید و یا در فرایند افتتاح نکته‌ای هست که می‌تواند به افراد دیگر کمک نماید، آن را در کامنت با همه مخاطبان به اشتراک بگذارید.

دیدگاه خودرا بنویسید;

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه کاربران(8)
ایلیا مرادی
۲۰ مرداد ۱۴۰۱

سلام به نظر شما پی پال بر چه اساسی لیمیت‌های خودش رو اعمال می کنه
الان چند وقته حساب من بارها لیمیت شده

  تیم پشتیبانی
  ۲۴ مرداد ۱۴۰۱

  سلام. نمیشه بصورت دقیق گفت اما باید مراقب این موارد باشید: آی پی معتبر – سورس معتبر جهت دریافت و پرداخت – عدم دریافت مبالغ سنگین بر روی اکانت

مهران صادقی
۲۶ تیر ۱۴۰۱

سلام خسته نباشید امکان تغییر نوع اکانت حساب پی پال داخل تنظیمات وجود داره؟

  تیم پشتیبانی
  ۲۶ تیر ۱۴۰۱

  سلام. اکانتهای پرسونال میتونند اکانت خودشون رو به بیزنس ارتقاء بدن اما اکانتهای بیزنس صرفا میتونند اقدام به غیرفعال کردن حساب کنند……………..

Saghar
۱۸ تیر ۱۴۰۱

سلام
داخل پی پال قسمتی وجود نداره که بتونیم بفهمیم سقف تراکنش پی پال چقدر هست برای ما و حساب مشکل دار نشه؟

  تیم پشتیبانی
  ۲۲ تیر ۱۴۰۱

  سلام. وقت شما بخیر
  در پی پال در بخش account settings قسمتی وجود داره تحت عنوان limits که با کلیک بر روی اون محدودیت های اکانت به شما نمایش داده میشه.
  در اکانتهای بیزنس از طریق لینک زیر میتونید به این قسمت دسترسی پیدا کنید:
  https://www.paypal.com/businessmanage/limits/liftlimits

رستم
۲۴ مرداد ۱۳۹۹

سقف تراکنش در هرکدام از حساب ها به چه صورتی هست؟
کارمزد تراکنش ها برای همه ی حساب ها به یک شکل هست ؟

  Admin
  ۲۵ مرداد ۱۳۹۹

  با عرض سلام و خسته نباشید
  سقف تراکنش بستگی به قدرت حساب (تراکنش‌های قبلی، تعداد رفع محدودیت و …) دارد.
  انشاالله در روزهای آتی محتوایی با این موضوع منتشر می‌کنیم