ثبت نام آزمون USMLE

۵.۰۰ (۱) رای
چه امتیازی به این خدمات می‌دهید؟

آزمون usmle چیست؟

آزمون USMLE یا United State Medical Licensing Examination، درواقع یکی از معتبرترین آزمون‌های پزشکی در سراسر جهان است که در سه مرحله برگزار می‌شود. این آزمون، به ارزیابی مهارت‌های علمی پزشکان داوطلب می‌پردازد و آن‌ها را از نظر مهارت‌های آکادمیک و مهارت‌های عملی در ارتباط با بیماران مورد سنجش قرار می‌دهد. این آزمون بین المللی، برای تمامی افرادی که قصد ادامه تحصیل در زمینه طبابت و یا کار در ایالات متحده آمریکا را دارند، فرصت خوبی است. توجه داشته باشید که مراحل مختلف این آزمون هدف‌های‌ متفاوتی را دنبال می‌کند. اعضای برگزارکننده این آزمون مدرسان پزشکی و پزشکان بالینی از سراسر آمریکا هستند و هر ساله همین پزشکان، مفاد آزمون را نیز تعیین می‌نمایند.

 

هزینه های آزمون USMLE

هزینه‌های این آزمون برای هر مرحله متفاوت است. اخرین اطلاع به دست آمده از قیمت این آزمون، مربوط به سال 2019 می‌باشد که هزینه مرحله اول آن، مبلغی معادل 630 دلار تخمین زده شده است. به تعبیر دیگری، مرحله اول و مرحله دوم روی‌ هم 940 دلار و در مرحله سوم، این مبلغ به ۱۵۸۰ دلار می‌رسد. همچنین در نظر داشته باشید، این آزمون علاوه بر نرخ متفاوت هر مرحله، هزینه‌های جانبی دیگری نظیرExtension of Eligibility Period ، کتاب‌ها و… دارد.

 

فرمت قدم اول امتحان USMLE

در STEP 1 اطلاعات پایه‌ای داوطلب سنجیده می‌شود. این دانسته‌ها شامل ترم‌های اولیه‌ی تحصیل از جمله فیزیولوژی، آناتومی، ایمونولوژی و….در رشته پزشکی می‌باشند. این مرحله از 7 قسمت تشکیل شده است که برای هر بخش حدودا 40 سؤال طراحی گردیده است. جمعا 280 سوال در این قسمت برای شما تدوین شده است. مدت زمان این بخش از آزمون، 8 ساعت می‌باشد که هر بخش حدود 1 ساعت زمان به خود اختصاص می‌دهد. ساعت باقی‌مانده نیز مربوط به 15 دقیقه¬ آموزش قبل از شروع آزمون و مدت زمانی است که شما می‌توانید استراحت داشته باشید.

نظرات مشتریان
دیدگاه خود را بنویسید;
نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *