دیتاسنتر ovh

دیتاسنتر OVH، سومین دیتاسنتر بزرگ جهان را بهتر بشناسید

۱۲ اسفند, ۱۳۹۹
1 دیدگاه

آیا تاکنون به این موضوع دقت کرده اید که اطلاعات دنیای وب در کجا دخیره می شوند؟ و یا چه حجم وسیعی نیاز است تا این اطلاعات ذخیره شوند؟ شاید نام دیتاسنتر به گوش مشا خورده باشد. دیتاسنتر (Data center) درواقع به مجموعه‌ بزرگی از سرورها و زیرساخت‌های ارتباطی گفته می‌شود که اطلاعات دنیای وب را در خود ذخیره می‌کند و امکانات گوناگونی را ارائه می‌دهند. سازما‌ن‌ها، هاستینگ‌ها و افراد می‌توانند از خدمات دیتاسنترها استفاده کنند و بر این اساس مشتریان زیادی را به خود جذب کنند. دیتاسنتر OVH یکی از بزرگترین و بهترین‌ها برای ارائه خدمات وب است که در ادامه این مقاله قرار است در خصوص این موضوع که ovh چیست و پرداخت ovh به چه صورت است نکاتی را بیان کنیم. پس همراه ما باشید.

دیتاسنتر ovh چیست؟

همان طور که گفته شد برای رخیره سازی اطلاعات وب به مکانی نیاز است تا در آن ها ذخیره سازی انجام شود. دیتاسنتر ovh نمونه ای از این منبع برای ذخیره اطلاعات است. به عبارتی این دیتا سنتر فرانسوی یکی از بزرگترین دیتاسنترهای مطرح در جهان است. دیتاسنتر ovh در سال 1999 توسط شخصی به نام Oktave Klaba در شهر Roubaix تأسیس شد. اگر بیشتر دقت کنید این دیتاسنتر در سالی شروع به فعالیت حرفه‌ای خود کرد که مثل امروز افراد با اینترنت و دنیای وب آشنایی نداشتند. بعد از سال‌ها فعالیت، OVH در سال 2012 به صورت کاملاَ رسمی میزبانی 150,000 سرور را در 15 کشور به عهده گرفت.

در ادامه این دستاسنتر در سال 2016 حدود 250 میلیون دلار را برای گسترش خود در سایر کشورها هزینه کرد تا توانست در سال 2018 به میزبانی 300,000 هزار سرور در 27 کشور با 27 مرکز داده دست پیدا کند.

اکنون OVH توانسته به اولین دیتاسنتر مطرح اروپا و سومین دیتاسنتر بزرگ جهان تبدیل شود و در حال حاضر به بیش از یک میلیون مشتری خدمات خود را ارائه می‌دهد.

دیتاسنتر ovh

6 ویژگی برتر دیتاسنتر OVH

دیتاسنتر ovh دارای مزایا و ویزگی های زیادی برای کاربران خود است. به عبارتی این دیتاسنتر ویژگی‌های بسیار جالب و منحصر به فردی دارد که در ادامه هر کدام از این موارد را بررسی می‌کنیم.

امنیت فیزیکی بسیار بالا

 1. تنها کارمندان شرکت ovh می‌توانند به موقعیت فیزیکی سرورها دسترسی داشته باشند و متخصصین به صورت تمام وقت، سلامت سرورها را بررسی می‌کنند
 2. دسترسی کارکنان به تجهیزات توسط نشان‌های ویژه‌ای کنترل می‌شود و سرورها در تمام ساعات توسط دوربین چک می‌گردند
 3. محل نگهداری سرورها توسط سیستم تشخیص دود تجهیز شده‌ است

زیرساخت های همیشه در دسترس

 1. دارای سیستم تغذیه دوگانه
 2. ژنراتورهای مولد برق با تداوم 48 ساعته
 3. شبکه‌ای با طرفیت بسیار بالا

منطبق با استاندارد های بین المللی

اخذ گواهینامه‌ها و استانداردهای Iso 27001:2005 (استاندارد اجرا و ارئه زیرساخت اختصاصی)، ISO 27002 و ISO 27005 (استاندارد مدیریت ایمن و ارزیابی ریسک) و…

نام نیک در حفظ محیط زیست

 1. اتاق‌های سرور تهویه هوا ندارند و گرمای سرورها 70 درصد توسط سیستم سرمایشی آب گرفته می‌شود
 2. پنل‌های خنک کننده هوا مابقی گرما را تخلیه می‌کنند
 3. هزینه‌های مصرف انرژی با این اقدامات نصف شدند که در مجموع این اقدامات برای محیط زیست مناسب است

تحقیق، توسعه و نوآوری متداوم

 1. OVH از سال 2003 به بعد دیتاسینترهایش را خود طراحی می‌کند
 2. تحقیقات گسترده برای نصب و راه‌اندازی دیتاسنترها به بهترین نحو
 3. تجهیزات پیشرفته، دائما بر روی دیتاسنترها نصب و تعویض می‌شوند

محل های به دقت انتخاب شده

Ovh محل‌های دیتاسنترهایی که سرویس‌های یکسانی را ارايه می‌دهند، به نحوی تعیین می‌کند فاصله فیزیکی آنها از یکدیگر کمتر از 200 کیلومتر قرار گیرند تا بتوانند با یکدیگر به راحتی ارتباط برقرار کنند. این نیز یکی دیگر از ویژگی های خوب این دیتاسنتر است که برای کاربران نیز از اهمیت بالایی برخودار است.

پیشنهاد مطالعه در مورد دیتاسنتر Vultr

زیر مجموعه های اصلی دیتا سنتر OVH

شرکت ovh با توجه به نیاز کاربران و همچنین به صرفه کردن خدمات خود، سرورهای خود را تقسیم کرده است. سرورهای اصلی OVH از قدرت بسیار بالایی برخوردار هستند و شما برای استفاده از آنها باید هزینه بالایی را بپردازید. به همین علت ovh سرورهای خود را در زیر مجموعه‌های Kimsufi و Soyoustart تحت اختیار کاربران قرار می‌دهد.

 1. So you start

سرورهای استفاده شده در این مجموعه، سرورهای هستند که عمر مفید آنها تمام شده و بعد از نظر فنی هنوز سالم‌اند و قابلیت استفاده را دارند. سرورها پس از نظارت سخت‌گیرانه و چند بار بازرسی با قیمتی مناسب آماده خدمات دهی هستند. این نوع سرورها برای فعالیت‌های نوپا و سایت‌های بازی آنلاین مناسب مقرون به صرفه‌اند.

 1. Kimsufi

سرورهای استفاده شده در این زیرمجوعه سرورهایی هستند که در دیتاسنتر ovh استفاده شده و نیاز به تعویض قطعات پیدا کردند. این سرورها پس از بازرسی‌های فنی توسط متخصصان، باری دیگر قابلیت و کارآیی آن توسط یک ربات هوشمند بررسی می‌شوند که در نهایت وارد چرخه شده و با نام kimsufia به کاربران عرضه می‌گردد. سرورهای این مجموعه عمدتاَ برای کسب و کارها و فروشگاه‌های نوپا مناسب است.

دیتاسنتر ovh 

روش‌های پرداختی در OVH و خدمات سفیرپیمنت در این حوزه

روش‌های پرداخت در دیتاسنترها تقریبا مشابه یکدیگراند و شما توانایی پرداخت از طریق راه‌های متنوعی را دارید؛ ولی به هر حال روش‌هایی مانند پی پال، حواله پول، استفاده از کارت‌های اعتباری و نقل و انتقالات بانکی رایج‌تر از بقیه‌اند. به صورت دقیق تمام روش‌های پرداختی در دیتاسنتر ovh عبارتند از:

 1. کارت های اعتباری و نقدی
 2. پی پال
 3. چک
 4. حواله پول
 5. حساب پیش پرداخت
 6. نقل و انتقالات بانکی

کاربران گرامی در صورتی که تمایل به خرید سرورهای مجازی و سرورهای اختصاصی OVH را دارید می‌توانید با مجموعه سفیرپیمنت  ارتباط بگیرید تا سفارشتان به سادگی انجام شود. لازم است برای دریافت خدمات دیتاسنتر ovh با مشاوران تیم سفیرپیمنت در ارتباط باشید تا با سهولت و سرعت فعالیت خود را در این زمینه پیش ببرید.

نتیجه

امروزه با توجه به این که اکثر فعالیت‌های تحصیلی و شغلی در زمینه‌های الکترونیکی اتفاق می‌افتد لازم است تا از دیتاسنترهایی استفاده شود که در آن اطلاعات وب نگهداری شود. با توجه به اینکه انتخاب دیتاسنتر مناسب برای کسب و کارهای آنلاین بسیار مناسب است و به نحوی می‌تواند بازدهی وب‌سایت شما را تحت تاثیر قرار دهد. در این میان یتاسنتر ovh نمونه‌ای از دیتاسنتر قوی است که ما در این مقاله در خصوص اسن که ovh چیست و چه مزایایی برای کاربران خود دارد نکاتی را بیان کردیم. از این رو توصیه می‌کنیم که اگر قصد راه‌اندازی فعالیت خود را در بستر وب دارید از هاستینگ‌ها و دیتاسنترهای قدرتمندی چون OVH، Hetzner و… استفاده کنید تا در آینده دچار مشکلات زیرساختی نشوید. شما با استفاده از این مقاله می‌توانید با دیتاسنتر ovh آشنا شوید و از آن برای ذخیره سازی اطلاعات خود استفاده کنید.

دیدگاه خودرا بنویسید;

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه کاربران(1)
Sogand
۰۷ خرداد ۱۴۰۱

ممنونم از مقاله خوبتون در مورد بزرگترین دیتاسنتر جهان