خرید از گوگل پلی با مستر کارت

خرید از گوگل پلی با مسترکارت

۸ تیر, ۱۴۰۰
0 دیدگاه

گوگل پلی به عنوان یکی از پراستفاده‌ترین مارکت‌های برنامه‌های اندرویدی، از مسترکارت و ویزا کارت برای پرداخت‌های درون‌برنامه‌ای پشتیبانی می‌کند؛ اما چگونه می‌توان از مستر کارت گوگل پلی استفاده کرد؟ و راه خرید از گوگل پلی با مستر کارت چیست؟

آشنایی با مستر کارت

مسترکارت درآمد خود را با ارزیابی مشتریان بر اساس کارمزدهای ناخالص دلار (GDV) ایجاد می‌کند. GDV  مجموع مبلغ پرداختی نقدی و خریدهایی است که با استفاده از کارت‌های مستر کارت انجام می‌شود. کارت‌های پرداخت صادر شده توسط مسترکارت معمولا با آرم مسترکارت عرضه می‌شوند و به آن‌ها کارت‌های حلقه بسته می‌گویند. چنین کارت‌هایی در هر جایی پذیرفته می‌شوند و نشان‌واره به نشان دادن واجد شرایط بودن آن‌ها برای استفاده کمک می‌کند.

چهار شرکت بزرگ، پرداخت‌های الکترونیکی با کارت را در ایالات متحده تسهیل می‌کنند. این شرکت‌ها( MasterCard – Discover – Visa – American Express) مسئول رسیدگی به اکثر پرداخت‌های کارتی در جهان هستند. هر شرکتی خدمات خود را از طریق نوعی رابطه برند مشترک و از طریق مشارکت با موسسات مختلف ارائه می‌دهد.

به تمام کارت‌های پرداخت الکترونیکی یک شماره شناسایی بانکی (BIN) یا شماره شناسایی صادرکننده (IIN) اختصاص داده می‌شود. این شماره شناسیی، یک عدد هشت رقمی منحصر به فرد است که پردازنده شبکه را برای تراکنش‌های الکترونیکی متمایز می‌کند. شماره شناسایی صادرکننده در طی مراحل تأیید تراکنش برای تأیید وجوه حساب قبل از اجازه دادن به دارنده کارت برای انجام تراکنش استفاده می‌شود.

مستر کارت چیست؟

مستر کارت یک شرکت فناوری‌محور در صنعت پرداخت الکترونیکی جهانی است که از طریق طیف گسترده‌ای از برنامه‌ها و خدمات پرداخت، کار پردازش پرداخت‌های الکترونیکی را انجام می‌دهد. این شرکت با موسسات مختلف در سراسر جهان برای افزایش مشارکت افراد مختلف از جمله کارمندان، موسسات مالی، بازرگانان و مصرف کنندگان در انواع معاملاتی که با استفاده از کارت‌های پرداخت الکترونیکی انجام می‌شوند، همکاری می‌کند. مسترکارت فناوری و شبکه‌ای را فراهم می‌کند که فرایند پرداخت الکترونیکی را تسهیل می‌کند. این شرکت از کارت‌های اعتباری و نقدی برای پرداخت بهره می‌برد.

کسب و کار مسترکارت

مسترکارت گزارش‌های سه ماهه و سالانه خود که درآمد و حجم ناخالص دلار را نشان می‌دهد، منتشر می‌کند. مشارکت استراتژیک با بازیگران کلیدی بازار به مسترکارت کمک می‌کند تا چندین نوع کارت ارائه دهد و در عین حال پایگاه مشتریان خود را در بازارهای جدید و موجود متنوع کند. کارت‌های پرداخت الکترونیکی آن به طور جامع شامل کارت‌های نقدی، اعتباری و پیش پرداخت می‌شود.

بیشتر تجارت مسترکارت شامل مشارکت با دولت‌ها، مؤسسات مالی، شرکت‌های فناوری، بازرگانان و سایر مشاغل برای ارائه خدمات حلقه بسته و حلقه باز است. مسترکارت با توجه به اینکه شعبه بانکی ندارد، کارت صادر نمی‌کند، و از نرخ بهره درآمدی ندارد.

دو روش اصلی که مستر کارت در آن کار می‌کند به شرح زیر است:

۱– کارت‌های مشترک با موسسات مالی

کسب‌وکارهای مسترکارت در قالب برندسازی مشترک با خرده‌فروشان یا مؤسسات مالی فعالیت می‌کنند. موسساتی که با MasterCard شریک هستند به عنوان صادرکننده عمل می‌کنند. این موسسه حق تعیین شرایط و ضوابط دارنده کارت را دارد. علاوه بر این، یک شریک ممکن است تصمیم بگیرد که کارت‌های نقدی، اعتباری یا پیش‌پرداخت صادر کند.

این موسسه مالی برای جذب مشتریان مختلف، کارت با برند مسترکارت را با استفاده از ویژگی‌های مختلف سفارشی می‌کند. به عنوان مثال، کارت‌های پرداخت ممکن است شامل نرخ اولیه 0٪، امتیازهای پاداش، برنامه برگشت نقدی یا بدون کارمزد سالانه باشد.

کارت هایی که از طریق روابط نام تجاری مشترک با موسسات مالی صادر می‌شوند، معمولاً ماهیت حلقه باز دارند. به این معنی که کارت را می‌توان در هر جایی که مسترکارت پذیرفته است استفاده کرد. مؤسسه مالی کلیه پذیره‌نویسی و صدور کارت پرداخت را تعیین می‌کند.

۲– کارت‌های مشترک با خرده‌فروشان

بانک شخص ثالث موظف است در مورد کارت‌های دارای برند مشترک با خرده‌فروشان، صادرکننده باشد. همانند کارت‌های مشترک با موسسات مالی، این کارت‌ها نیز ممکن است حلقه باز یا حلقه بسته باشند. کارت‌های حلقه‌باز را می‌توان در هر مکانی استفاده کرد، مشروط بر اینکه برند مسترکارت در آنجا پذیرفته شود. دارندگان کارت از کارت‌های خرده‌فروشی حلقه باز به همان روشی که از کارت‌های حلقه بسته بهره می‌برند، سود می‌برند، با این تفاوت که مزایای اضافی تضمین شده برای آن‌ها تضمین می‌شود.

برعکس، استفاده از کارت‌های خرده‌فروش حلقه بسته به خرده‌فروشان تعیین‌شده محدود می‌شود. تایید این دو کارت به مشخصات اعتباری دارنده کارت بستگی دارد. دارندگان رتبه‌بندی بالاتر معمولاً واجد شرایط کارت‌های حلقه باز هستند، در حالی که دارندگان کارت با کیفیت اعتبار پایین فقط می‌توانند به کارت‌های حلقه بسته دسترسی داشته باشند.

عملیات مسترکارت، شبکه و کارمزدها

یک شبکه تراکنش شامل نقشه‌های ارتباطی مختلفی است که بسته به قرارداد و نوع کارت صادر شده، کارمزد مشتریان را جمع‌آوری می‌کند. یک تراکنش معمولی در شبکه مسترکارت شامل پنج شرکت‌کننده است: مسترکارت، دارنده کارت، صادرکننده، تاجر و خریدار.

در بیشتر موارد، توافق بین دارنده کارت و تاجر، هزینه‌هایی را که باید دریافت شود، تعیین می‌کند. در زمان مجوز کارت، مسترکارت ممکن است هزینه‌های تعویض را به صادرکننده کارت پرداخت تحمیل کند اما به طور کلی، هزینه‌های مبادله، مبلغی را که دارندگان کارت متحمل می‌شوند و صادرکنندگان در طول تراکنش دریافت می‌کنند، تعیین می‌کند.

گوگل پلی چیست؟

Google Play فروشگاه رسمی برای برنامه‌های اندروید، بازی‌ها، موسیقی، فیلم‌ها و کتاب‌های الکترونیکی است. شما می‌توانید محتوا را به طور مستقیم بر روی یک دستگاه اندروید از طریق برنامه گوگل پلی  دانلود کنید یا محتوا را به یک دستگاه دیگر از وب سایت Google Play ارسال کنید. فروشگاه Google Play در سال 2008 فعالیت خود را به عنوان “بازار اندروید” آغاز کرد. در کنار اولین دستگاه‌های اندروید راه اندازی شد و هدف آن توزیع برنامه‌ها و بازی‌ها بود. بازار اندروید در ابتدا بسیار ابتدایی بود. این فروشگاه برنامه‌ها و بازی‌های پردازش شده تا سال 2009 را پشتیبانی نمی‌کرد. با این حال، به عنوان پلتفرم اندروید رشد کرد. تا سال 2012، بیش از 450،000 برنامه و بازی اندرویدی روی آن منتشر شد.

مستر کارت گوگل پلی

Google Play به صورت امروزی در تاریخ 6 مارس 2012 راه اندازی شد و برنامه‌های اندرویدی قبلی (Android Market، Google Music و Google Books) را با یک نام تجاری همراه کرد. در حال حاضر، Google Play برنامه‌ای برای دریافت برنامه‌ها و محتوای قابل دانلود است.

نحوه استفاده از مسترکارت در گوگل پلی

همانند بسیاری از مارکت‌های آنلاین، گوگل پلی نیز برای پرداخت هزینه‌های درون‌برنامه‌ای خود از کارت‌های اعتباری پشتیبانی می‌کند. با ورود به گوگل پلی و داشتن ویزا یا مستر کارت می‌توانید به راحتی هزینه‌های خود را به صورت زیر پرداخت کنید:

 • برنامه‌ی مورد نظر که قصد پرداخت برای آن را دارید، از میان برنامه‌ها انتخاب کنید.

‎ ‎مستر کارت google play

 • پس از انتخاب، روی دکمه آبی رنگ که هزینه‌ی مورد نظر را نمایش داده، کلیک کنید.


مسترکارت گوگل پلی

 • دفعه‌ی اولی که این کار را انجام دهید نیاز است که برای تکمیل فرآیند خرید خود، یک روش پرداخت را انتخاب کنید. برای پرداخت با مستر کارت نوع کارت خود را مستر کارت مشخص کنید.
 • روی دکمه‌ی Continue کلیک نمایید.

مستر کارت گوگل پلی

 • چنان چه قبلا این کار را انجام داده‌اید، کافب است تنها شماره ویزا یا مستر کارتی که قبلا وارد کرده‌اید را از بین گزینه‌های موجود انتخاب کنید. در غیر این صورت، روی گزینه‌ی افزودن کارت کلیک و بعد روی continue‌ کلیک نمایید.

mastercard گوگل پلی

 • شماره 16 رقمی مستر کارت خود، تاریخ انقضا و کد سه رقمی ‏CVV را بر اساس کارتتان وارد کنید:

مستر کارت گوگل پلی

 • نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید.
 • در قسمت بعد آدرس را وارد کنید.‏

**** در انتخاب کشور به این نکته توجه کنید که کارت شما از کدام کشور صادر شده و بیلینگ آدرس آن کجاست. دقت داشته باشید که به هیچ عنوان از billing address ایرانی استفاده نکنید.

مستر کارت گوگل پلی

 • همچنین می‌توانید از آدرس‌های عمومی موجود در اینترنت نیز استفاده نمایید.
 • پس از زدن تیک I agree روی دکمه‌ی accept & buy کلیک کنید.

 • اگر ارور 403 داشتید، به آن توجه نکنید. به مرکز دانلود برنامه‌ها رفته و برنامه‌ی خریداری شده را به سادگی نصب نمایید.

خدمات سفیر پیمنت در حوزه‌ی مستر کارت

خرید مستر کارت و ویزا کارت در کشور ما به علت تحریم‌ها و عدم امکان پرداخت ارزی با مشکلات متعددی همراه است. شما می‌توانید به کمک سایت‌هایی مانند سفیرپیمنت اقدام به ثبت نام و خرید مستر کارت و ویزا کارت نموده و از امکانات آن‌ها استفاده کنید.

گیفت کارت گوگل پلی چیست؟

یکی از ساده ترین راه های خرید برنامه های نیازمند پرداخت و بازی بدون کارت اعتباری، استفاده از کارت های هدیه گوگل پلی است. شما می توانید یک گیفت کارت گوگل پلی را در یک کشور خارجی به سادگی از یک فروشگاه نزدیک، سوپرمارکت یا حتی در آمازون با تحویل ایمیل فوری دریافت کنید. گیفت کارت گوگل پلی همانطور که از نامش مشخص می‌شود کارت اختصاصی شرکت گوگل است که از این اعتبار مجازی برای هدیه دادن یا استفاده شخصی برای خرید در google play store استفاده می‌شود.

نتیجه

مستر کارت گوگل پلی راهی آسان و مطمئن برای انجام پرداخت‌های درون برنامه‌ای گوگل پلی است. به کمک مستر کارت گوگل پلی می‌توانید به سادگی از خدمات پولی گوگل پلی استفاده کنید و حساب خود را شارژ نمایید. امیدواریم با مطالعه این مقاله آگاهی لازم را به دست آورده باشید. سفیر پیمنت یک راه مطمئن برای انجام خدمات ارزی شما در هر جهان که هستید.

دیدگاه خودرا بنویسید;

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *