آموزش ساخت اکانت دولوپر گوگل

آموزش ساخت اکانت دولوپر گوگل (Developer google account)

۱۶ دی, ۱۳۹۹
0 دیدگاه

استفاده از گوگل پلی برای بسیاری از افراد مخصوصا برنامه نویسان بسیار مهم است. آموزش ساخت اکانت دولوپر گوگل و نحوه استفاده از آن برای بهره‌وری از همه امکانات این برنامه اهمیت بسیاری دارد. در این مقاله به معرفی گوگل پلی و آموزش ساخت اکانت دولوپر گوگل می‌پردازیم.

گوگل پلی چیست؟

گوگل پلی که در شروع فعالیتش با نام اندروید مارکت معرفی شد، رفته رفته با توسعه اندروید و روی‌کار آمدن نرم‌افزارهای مختلف، فروشگاه گوگل به Google play store تغییر نام داد و شرایطی را برای دولوپرهای سرتاسر جهان مهیا کرد تا بتوانند به سادگی نرم‌افزارهای خود را قرار دهند.

اکانت دولوپر گوگل پلی چیست؟

اکانت دولوپر یا توسعه‌دهنده گوگل، مربوط به سرویس انتشار اپلیکیشن‌های اندرویدی در گوگل پلی می‌شود. حساب دولوپری گوگل با حساب گوگل تفاوت دارد و شما به صورت رایگان نمی‌توانید از تمام امکانات اکانت توسعه‌دهنده گوگل استفاده کنید.

شما بعد از ساخت اکانت دولوپری گوگل خواهید توانست اپلیکیشن‌های خود را در google play منتشر و درآمد دلاری کسب کنید.

مزایای ساخت اکانت دولوپر گوگل پلی چیست؟

هر چه قدر شما اپلیکیشن خود را در مارکت گسترده‌تری منتشر کنید، بدون شک افراد بیشتری از آن استفاده خواهند کرد. بعضاً به دلیل تحریم‌های اعمال شده و مشکلات ساخت اکانت دولوپری گوگل، توسعه‌دهندگان تصمیم می‌گیرند که در مارکت‌های داخل کشور فعالیت کنند و قید حساب گوگل را بزنند.

البته که مارکت‌های داخلی زمینه مناسبی برای معرفی اپلیکیشن است؛ ولی دایره کاربران محدودتری داشته و شما نمی‌توانید درآمد دلاری کسب کنید. به همین دلیل انتشار اپلیکیشن در گوگل پلی به دلیل گستردگی زیاد و کسب درامد دلاری، مزیت بسیار بزرگی محسوب می‌شود.

درک “سلامت” برنامه شما  در اکانت گوگل دولوپر

وقتی صحبت از برنامه‌ها می‌شود، تعریف سلامت به معنای کلی دشوار است. با این حال، داشبورد

«Android Vitals Overview» بینش خوبی در اختیار شما قرار داده و میزان خرابی برنامه شما را به شما اطلاع می‌دهد.

می‌توانید داده‌ها را بر اساس نسخه‌های اندروید، دستگاه‌ها و نسخه‌های برنامه جدا کنید. انجام این کار به شما کمک می‌کند تا در مورد افرادی که ممکن است مشکلات را تجربه کنند، بینش کسب کنید.

آشنایی با داشبورد  Release Management در اکانت دولوپر گوگل

بخش «Release Management» اطلاعاتی درباره نحوه عملکرد نسخه‌های جدید برنامه شما در فروشگاه Google Play  ارائه می‌کند.

مدیریت فهرست فروشگاه Google Play برنامه شما در اکانت دولوپر گوگل

می‌توانید فهرست فروشگاه Google Play برنامه خود را با انتخاب برگه «Store Presence» از منوی سمت چپ مدیریت کنید. اینجاست که می‌توانید توضیحات دقیق و خلاصه‌های یک خطی را که برنامه خود را توضیح می‌دهند، به‌ روزرسانی کنید. همچنین می‌توانید اسکرین‌شات‌ها و دسته‌بندی خود را در اینجا مدیریت کنید.

درک اینکه چگونه مردم برنامه شما را پیدا می‌کنند

بخش «User Acquisition»، در منوی سمت چپ، به شما امکان می‌دهد ببینید کاربران چگونه فهرست فروشگاه Google Play شما را پیدا می‌کنند و سپس برنامه شما را دانلود می‌کنند. این مورد به شما ایده می‌دهد که فهرست Google Play شما چقدر کاربران را جذب و حفظ می‌کند. همچنین به شما این امکان را می‌دهد که توضیحات و اسکرین‌ شات‌های خود را تغییر دهید تا ببینید چه چیزی برای جمعیت مورد نظر شما بهتر عمل می‌کند.

این گزینه به شما اطلاع می‌دهد که چند نفر پس از مشاهده لیست، برنامه شما را دانلود کرده‌اند. همچنین درصد افرادی که برنامه شما را در یک بازه زمانی معین نصب نگه می‌دارند را به شما نشان می‌دهد.

مدیریت کمپین‌های تبلیغاتی گوگل در اکانت دولوپر

از این قسمت می‌توانید کمپین‌های تبلیغاتی گوگل را نیز مدیریت کنید. انجام این کار می‌تواند برای تبلیغ برنامه شما برای رویدادهای خاص یا در مناطق جغرافیایی مفید باشد. این یک ویژگی جداگانه و پولی است که توسط Google  ارائه شده است اما می‌تواند برای تبلیغ برنامه شما مفید باشد.

آموزش ساخت اکانت دولوپر گوگل پلی

همانطور که گفتیم اکانت دولوپر گوگل با حساب گوگل که شامل Gmail است، تفاوت دارد. در ابتدا وارد وب‌سایت google play شده و بعد از وارد کردن اطلاعاتی مانند (Public Developer name، Secondary contact email address، Contact phone number) و پذیرفتن قوانین گوگل، وارد صفحه پرداخت شوید. پرداخت در گوگل از طریق ویزا و مسترکارت امکان پذیر است .

تا این مرحله شما قادر به انتشار رایگان اپلیکیشن هستید،‌ درصورتی که تمایل دارید App پولی منتشر کنید و یا پرداخت‌های درون برنامه‌ای داشته باشید باید اکانت Merchant تهیه کنید که در ادامه مراحل آن ذکر شده است.

  • داخل بخش Play Console شوید
  • گزینه Download Reports –Financial را انتخاب کنید
  • بر روی گزینه Set up a merchant account now کلیلک کنید
  • در نهایت بر روی Create بزنید

ساخت اکانت دولوپر گوگلتمام موارد گفته شده در صورتی است که مدارک کافی را برای ارائه داشته باشید، به دلیل تحریم‌های اعمال شده ساخت اکانت دولوپر گوگل پلی با هویت ایرانی امکان پذیر نیست؛ به همین دلیل در راه دوم مواردی را برای دور زدن تحریم بیان خواهیم کرد.

راه دوم آموزش ساخت اکانت دولوپر گوگل

مرحله اول: سایت های ارائه خدمات ارزی

برای نقد کردن درآمد خود و استفاده از حساب دولوپر گوگل، شما باید یک حساب ارزی برای خود داشته باشید و به گوگل معرفی کنید. سفیرپیمنت به دلیل تجربه مناسب در این زمینه، می‌تواند مشکل اتصال حساب‌های ارزی را به طور کامل رفع کند.

مرحله دوم: ساخت جیمیل

برای اینکه هویت خود را به عنوان یک ایرانی به گوگل معرفی نکنید باید شماره‌ای که برای ساخت جیمیل خود وارد می‌کنید، پیش شماره ایران نباشد. برای این کار باید از سایت‌های ارائه دهنده شماره مجازی، یک شماره مجازی (کشورهای اکراین، آمریکا و…) تهیه کنید و جیمیل جدیدی با شماره گرفته شده بسازید که بتوانید برای افتتاح حساب به سفیرپیمنت ارائه دهید.

مرحله سوم: ورود به کنسول گوگل پلی

به دلیل حساسیت گوگل روی آی‌پی، بهتر است برای ورود به کنسول گوگل پلی از آی‌پی ثابت استفاده کنید. مثلا فیلتر شکن با آی‌پی آمریکا یا VPS که البته VPS مناسب‌تر است.

ساخت اکانت دولوپر گوگل پلی

طریقه آپلود APK در گوگل پلی

در ابتدا نحوه ساخت اپلیکیشن را توضیح می‌دهیم:

  • وارد سربرگ Publish an Android App on Google Play <All applications شوید
  • زبان پیش فرض اپلیکیشن خود را انتخاب کنید
  • عنوان مناسب App خود را وارد کنید
  • ساخت اکانت گوگل پلی دولوپر
  • در نهایت گزینه Create را بزنید

البته نگران نباشید که موارد فوق بعدا هم قابل تغییر می‌باشد. پس از ایجاد اپلیکیشن، وارد صفحه جدیدی می‌شوید که باید جزئیات دقیق و کامل اپلیکیشن را وارد کنید.

توجه: شما می‌توانید جزئیات دقیق را به صورت پیش‌نویس ذخیره کنید تا در صورت تمایل برای تغییر و تصمیم نهایی، جزئیات را تغییر دهید و اپلیکیشن را منتشر کنید.

تعیین قیمت برای اپلیکیشن

بعد از اینکه فایل App خود را آپلود کردید باید بر روی آن قیمت‌گذاری کنید. شما می‌توانید اپلیکیشن خود را به صورت رایگان و پولی ارائه دهید؛ ولی نکته اینجاست، زمانی که اپلیکیشن خود را رایگان منتشر کنید، دیگر قادر نخواهید بود برای آن قیمت تعیین کنید اما اپلیکیشن‌های پولی را می‌شود بعداً برای کاربران رایگان کرد.

برای تعیین قیمت، به قسمت App releases> Release management بروید، گزینه Edit release>  Review را انتخاب کرده تا صفحه Review and rollout release را مشاهده کنید. تمام مشخصات اپلیکیشن خود را بررسی کنید و در صورت نیاز به تغییر آن بپردازید.

هزینه ساخت اکانت دولوپر گوگل چقدر است؟

هزینه ساخت حساب دولوپری گوگل، حدود 25 دلار است که با پی‌پال ، مستر یا ویزا کارت قابل پرداخت است. برای پرداخت بهتر است که در حساب خود مبلغی حدود 30 دلار داشته باشید؛ زیرا گوگل هنگام تراکنش مبلغی بیش از 25 دلار را برداشت می‌کند و بعد از تأیید حساب ارزیتان، آن مبلغ اضافه را ریفاند خواهد کرد.

هزینه پرداختی تا چه مدت اعتبار دارد؟

شما با پرداخت هزینه افتتاح حساب، نمی‌توانید تا هر وقت که بخواهید از امکانات حساب دولوپر گوگل استفاده کنید و برای تمدید حساب خود باید سالانه 25 دلار پرداخت نمایید.

بازه زمانی فعال شدن اکانت پس از پرداخت چقدر است؟

پس از پرداخت هزینه افتتاح حساب، گوگل 24 ساعت نیاز دارد تا مدارک و اطلاعات شما را بررسی کند، بعد از این مدت حساب شما فعال شده و آماده استفاده است.

خدمات سفیرپیمنت در آموزش ساخت اکانت دولوپر گوگل

مراحل ساخت یک حساب دولوپر گوگل بسیار ساده است؛ ولی در صورتیکه مدارک و امکانات لازم را داشته باشید. کسانی که حساب پی‌پال و مستر یا ویزا کارت خود را دارند می‌توانند با ساخت یک حساب جیمیل با شما ره مجازی، اقدام به افتتاح حساب دولوپری کنند؛ ولی در صورتیکه حساب‌های ارزی ندارید اصلاً نگران نباشید. شما می‌توانید درخواست خود را از طریق را‌های ارتباطی به سفیرپیمنت انتقال دهید تا مشکل‌تان برطرف گردد. همچنین سفیرپیمنت می‌تواند در صورت نیاز برای شما حساب پی‌پال شخصی افتتاح کند تا در آینده برای پرداخت‌های ارزی هیچ مشکلی نداشته باشید.

دیدگاه خودرا بنویسید;

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *