فریلنسر تایپ

رمز و رازهایی برای موفقیت فریلنسر تایپ

آخرین بروز رسانی:  ۱۶ اردیبهشت, ۱۴۰۲
0 دیدگاه
زمان مطالعه:  7 دقیقه

تایپ یکی از مهارت‌هایی است که امروزه به عنوان یک شغل به آن توجه می‌شود. از طرفی حرفه فریلنسینگ نیز از رویدادهای مهم در زمینه کسب و کار است که باعث شده افراد با توجه به مهارت‌های خود در هر زمینه، کسب و کار مستقل به خود را نیز داشته باشند. تایپ نیز از این قاعده مستثنی نیست و امروزه افرادی زیادی به عنوان فریلنسر تایپ در حال انجام خدمات می‌باشند. در این مقاله در خصوص این موضوع و سایت های فریلنسر تایپ برای شما توضیحاتی خواهیم داد. همراه ما باشید.

فریلنسر تایپ چیست؟

یک فریلنسر تایپ، تایپیستی است که به طور مستقل کار می‌کند. در جهان امروز رایانه‌ها کاربرد بسیار گسترده‌تری نسبت به گذشته دارند و در نتیجه تقاضای کمتری برای فریلنسری تایپ نسبت به گذشته وجود دارد، زیرا مردم می‌توانند خودشان تایپ کنند، اما این متخصصان هنوز هم می‌توانند جایگاه ارزشمندی داشته باشند.

افرادی که به عنوان تایپیست فریلنسر مشغول به فعالیت هستند، معمولا کلمات در دقیقه و نرخ دقت بسیار بالایی دارند و اگر دوره‌ها و آموزش‌های بیشتری را گذرانده باشند، می‌توانند انواع خاصی از مشاغل مانند رونویسی پرونده‌های پزشکی را انجام دهند.
برخی از فریلنسرهای تایپ در خانه کار می‌کنند و کارهای تایپی که انجام می‌دهند، می‌تواند شامل تهیه نسخه خطی، تایپ مقالات دانشگاهی و ورود داده‌ها باشد؛ برخی دیگر در دفاتر کار می‌کنند و برای برآوردن نیازهای تایپ مانند ورود داده‌ها در محیط اداری، موقعیت‌ موقتی شغلی دارند. مانند سایر اشکال فریلنسری، فریلنسری تایپ می‌تواند شغلی چالش برانگیز باشد؛ این افراد باید انگیزه داشته باشند و اگر در خانه کار می‌کند، یک برنامه زمانی قابل اجرا تنظیم کنند. تمامی فریلنسرها از جمله فریلنسرهای تایپ باید در مورد یافتن شغل، استفاده از شبکه‌های اجتماعی، تبلیغات و سایر ابزارها تهاجمی باشند تا اطمینان حاصل کنند که جریان کاری ثابتی دارند.

وظایف یک تایپیست عبارتند از:

 • انتقال داده‌ها از فرمت‌های کاغذی به فایل‌های دیجیتال یا سیستم‌های پایگاه داده
 • رونویسی اسناد از نوارهای صوتی
 • یادداشت‌برداری و ایجاد متون دقیق

چگونه می توانم یک فریلنسر تایپ شوم؟

اگر شما از آن دسته از افرادی هستید که قصد دارید به فریلنسر تایپیست تبدیل شوید، باید قبل از اقدام برای خود اشتغالی، نیازها، موقعیت و شرایط این حرفه را به خوبی ارزیابی کنید. کسانی که امیدوار هستند فریلنسر تایپ مستقل شوند باید مهارت تایپ عالی داشته باشند، بازار فعلی را درک کنند و در جستجوی روابط و فرصت‌های جدید با مشتری حرفه‌ای عمل کنند. از دیگر نکات مهمی که در زمینه خود اشتغالی لازم است به آن توجه شود انگیزه، تعهد و توانایی گذر از فراز و نشیب چرخه‌های تجاری است. از این‌رو تمامی این موارد نیز باید در حرفه فریلنسری تایپ دیده شود.

ورود به حلقه مشاغل آزاد یا همان فریلنسری مستلزم برخورداری فرد از سطح ابتدایی در زمینه تجارت و صلاحیت تجاری می‌باشد. افراد باید سطح ابتدایی تحصیلات خود را حداقل تا مقطع دیپلم به اتمام برسانند تا دانش مورد نیاز برای موفقیت در دنیای تجارت را به دست آورند. برخی از دوره‌های آموزشی در سطح دانشگاه، مانند کلاس های متمرکز بر مدیریت کسب و کار، حسابداری و حقوق تجارت، می‌تواند به کسانی که به دنبال فریلنسری تایپ هستند کمک کند. همچنین داشتن مدرک دانشگاهی در رشته روزنامه نگاری، ارتباطات یا تجارت می‌تواند شما را در این زمینه و این حرفه به خوبی موفق کند.

فریلنسر تایپیست

موفقیت در حرفه فریلنسری تایپ

 • دانستن نحوه تایپ

شاید بتوان گفت، اساسی ترین صلاحیت و نکته‌ای که برای موفقیت فریلنسر تایپ مهم است، نحوه تایپ کردن است. البته این مورد به تنهایی کافی نیست و فریلنسر تایپیست باید از مهارت خاصی برای برآوردن استانداردهای تایپ و شیوه‌ای سریع در نوشتن برخوردار باشند. به همین دلیل کسانی که امیدوارند تایپیست مستقل شوند و در فریلنسری تایپ موفق شوند باید بر روی افزایش سرعت تایپ خود و در عین حال محدود کردن خطاها تلاش کنند.

پیشنهاد مطالعه: کسب درآمد از فریلنسینگ

 • شناسایی مشتریان

شناساسیی مشتریان و جذب آن‌ها یکی دیگر از مواردی است که در موفقیت شما نیز نقش مهمی بر عهده دارد. شناخت مشتریان مستلزم توانایی سنجش بازار فعلی و استفاده از روندهای مربوط به تجارت است. مشاغل و مشتریان خصوصی ممکن است فریلنسر تایپ را به طور موقت و یا طولانی مدت استخدام کنند. علاوه بر این، شما به عنوان یک فریلنسر تایپیست باید بازارهای در حال توسعه را شناسایی کنید تا بتوانید مشتریان ثابتی را پیدا کنید تا بتوانید به طور بلند مدت با آن‌ها همکاری داشته باشید. دسترسی به این مشتریان و جذب آن‌ها از طریق ارائه خدمات اضافی، مانند نوشتن رزومه و تهیه بروشور یا انتشار امکان‌پذیر می‌باشد.

فریلنسری تایپ

 • راحتی با مشتریان

فریلنسر تایپیست باید در فروش مهارت‌ها و یا مذاکره با مشتریان راحت باشد. این ویژگی برای جلب نظر مشتریان بالقوه و حفظ رشد کسب و کار در طول زمان، بسیار مهم است و از ارزش بالایی نیز برخوردار می‌باشد. همچنین داشتن مهارت‌های مذاکره هنگام تعیین نرخ حقوق و تعیین مهلت‌ها کمک زیادی به تایپیست خواهد کرد.

پیشنهاد مطالعه: فریلنسر تولید محتوا

 • متعهد باشید.

یکی از ویژگی‌هایی که هر فریلنسر تایپ باید داشته باشد تا به تکامل درامدی و رشدی خود برسد، داشتن تعهد و انگیزه در انجام کارها است. با فداکاری و تعهد، تایپیست‌ها می‌توانند بر رشد یک کسب و کار در طول زمان تمرکز کنند و زندگی مناسب و معقول داشته باشند. این مهارت‌ها و ویژگی‌های شخصیتی به فریلنسر تایپیست کمک می‌کند تا از هرگونه افت در فعالیت‌های تجاری دور بماند.

سایت های فریلنسر تایپ

سایت های فریلنسری تایپ

 • سایت های فریلنسری تایپ ایرانی

 1. سایت تایپایران
 2. سایت تایپسرا
 3. سایت سان تایپ
 4. سایت karlancer
 5. سایت پونیشا
 6. سایت پارسکدرز
 • سایت های فریلنسری تایپ خارجی

 1. سایت Freelancer
 2. وب سایت Upwork
 3. سایت Toptal
 4. سایت SolidGigs
 5. سایت ۹۹Designs

پیشنهاد مطالعه:‌ سایت های فریلنسری ترجمه

خدمات سفیرپیمنت در این حوزه

به عنوان یک فریلنسر تایپ نگران ثبت نام در سایت های فریلنسری تایپ خارجی و یا نقدر کردن درامد حاصل شده خود از این طریق نباشید. سفیرپیمنت به عنوان یک مجموعه تخصصی در زمینه پرداخت های ارزی به شما کمک خواهد کرد تا در حرفه فریلنسینگ بدون دغدغه به کار بپردازید. کافی است درخواست خود را به تیم پشتیبانی سفیرپیمنت ارجاع دهید.

جمع‌بندی

همان‌طور که گفته شد، تایپ یکی دیگر از حرفه‌هایی است که می‌تواند با رعایت شرایط، آگاهی و مهارت به کار فریلنسری شما تبدیل شود و به نوعی کسب و کار مستقل شما را در بر گیرد. به دلیل رشد اینترنت و افزایش راه‌های کسب درآمد از طریق اینترنت، علاقه به مشاغل اینترنتی و فریلنسری در بین مردم افزایش یافته است. اگر تصمیم بگیرید که به عنوان یک فریلنسر مشغول به فعالیت شوید از مزایای ان حرفه بهره‌مند شده و تصمیم‌گیری برای زمان کاری شما با خودتان خواهد بود. در این مقاله در خصوص این که چگونه به یک فریلسنر تایپ تبدیل شوید و یا در حرفه فریلنسری تایپ چگونه موفق شوید نکاتی را بیان کرده‌ایم. امیدواریم استفاده از این مقاله و معرفی انواع سایت فریلنسری تایپ در آن، برای شما مفید باشد.

 

دیدگاه خود را بنویسید;
نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *