تعرفه گوگل ادسنس

هر آنچه لازم است از تعرفه گوگل ادسنس بدانید!

۸ مرداد, ۱۴۰۰
0 دیدگاه

همان‌طور که می‌دانید گوگل ادسنس یک برنامه ارئه شده از سوی گوگل است که برای امور تبلیغاتی به کار می‌رود. بهتر است بدانید، امروزه 65 درصد از مشاغل کوچک تا متوسط (SMB) در تبلیغات پرداخت به ازای کلیک (PPC) سرمایه گذاری می‌کنند. امروزه بسیاری از مشاغل تبلیغات خود را در Google Ads (که قبلاً به عنوان Google AdWords شناخته می‌شد) انجام می‌دهند.

اگرچه Google Ads بازده سرمایه گذاری قابل توجه (8 دلاری به ازای هر 1 دلار خرج شده) ارائه می‌دهد، اما بسیاری از مشاغل در مورد هزینه Google Ads و میزان هزینه آن‌ها برای این سرویس تعجب می‌کنند. از این‌رو در این مقاله قرار است در خصوص تعرفه گوگل ادسنس مطالبی را بیان کنیم. پس همراه ما باشید.

ورق تقلب شما در قیمت گذاری Google Ads

شما می‌توانید از برگه تقلب برای جمع بندی سریع هزینه‌های Google Ads و برای قیمت گذاری Google Ads استفاده کنید.

هزینه تبلیغات 9000 تا 10.000 دلار در ماه
CPC (شبکه جستجوی Google) 1 تا 2 دلار برای هر کلیک
CPC (شبکه نمایش Google) 1 دلار یا کمتر برای هر کلیک
مدیریت حرفه ای Google Ads 350 تا 5000 دلار یا 12-30 of از هزینه تبلیغات در ماه
ابزارهای مدیریت PPC 15 تا 800 دلار در ماه

تعرفه گوگل ادسنس

تعرفه تبلیغات در گوگل چقدر است و گوگل ادسنس چقدر پرداخت می کند؟

گوگل ادسنس از مدل تقسیم درآمد هزینه به ازای کلیک پیروی می‌کند و برای هر کلیک هزینه‌ای از تبلیغ‌کنندگان دریافت می‌کند.

CPC یا هزینه به ازای هر کلیک، مبلغی را تعیین می‌کند که تبلیغ‌کنندگان هر بار که شخصی روی تبلیغات آن‌ها کلیک می‌کند، پرداخت کنند.

ناشران 68٪ از مبلغ CPC را دریافت می‌کنند. مبلغ دریافتی به شدت به رقابت، کلمه کلیدی هدفمند و CPC بستگی دارد. برای هر جایگاه، کلمات کلیدی متفاوتی وجود دارد و هر کلمه کلیدی CPC متفاوتی دارد. کمیسیون برای هر کلیک می‌تواند از 0.20 تا 15 دلار متغیر باشد. با این حال در عمل، در بیشتر مواقع کمتر از 3 دلار در هر کلیک سهم ناشران تبلیغ است.

با توجه به تعرفه تبلیغات در گوگل، برای به حداکثر رساندن درآمد خود می‌توانید نکات زیر را دنبال کنید:

 • یک جایگاه با میانگین هزینه هر کلیک بالا برای وب سایت خود انتخاب کنید. 3 مورد از گران‌ترین جایگاه در ایالات متحده عبارتند از بیمه، آموزش آنلاین و بازاریابی و تبلیغات.
 • کلمات کلیدی با میانگین هزینه به ازای هر کلیک را برای موضوع خود انتخاب کنید.
 • عبارات جستجوی مرتبط با CPC، حجم جستجو و سطح رقابت بالا را انتخاب کنید.

روش کسب درآمد از گوگا ادسنس با توجه به هزینه تبلیغات در گوگل

همانطور که در بخش قبل توضیح داده شد،  علاوه بر هزینه تبلیغ گوگل، CPC  و ترافیک وب سایت شما نیز می‌تواند تاثیر زیادی بر درآمد شما داشته باشد. از این رو، پیروی از استراتژی تبلیغاتی مناسب برای به دست آوردن حداکثر بازخورد مخاطب از اهمیت زیادی برخوردار است. در اینجا چند دستورالعمل وجود دارد که به شما کمک کند پول بیشتری کسب کنید.

محتوا پادشاه است

محتوای خوب خودش را می‌فروشد. سعی کنید محتوای اصلی، آموزنده و متمرکز را در وب سایت خود ارسال کنید. این مورد به وب سایت شما کمک می‌کند تا رتبه بالایی در صفحه نتایج موتور جستجو پیدا کند و بتوانید درآمد بیشتری از تعرفه تبلیغات در گوگل به دست آورید.

یک تجربه کاربری مثبت ارائه دهید

مهم نیست که محتوای شما چقدر خوب یا آموزنده باشد، اگر وب سایت شما تجربه خوبی برای مشتری ارائه نکند، کاربران مطمئناً سایت شما را ترک خواهند کرد. یک رابط کاربری بصری جذاب، آسان برای استفاده و تعاملی می‌تواند سایت شما را از سایر سایت‌ها از نظر کاربران متمایز کند. این روش به شما کمک می‌کند تا باتوجه به هزینه تبلیغات در گوگل، به درآمد قابل قبولی برسید.

هزینه تبلیغات گوگل چقدر است؟

همان‌طوری که گفته شد، مشاغل به طور متوسط ماهانه 9000 تا 10.000 دلار برای تبلیغات پولی هزینه می‌کنند. اما حالا شاید این سوالی پیش بیاید که “هزینه تبلیغات گوگل چقدر است؟”

در واقع برای این پرسش و آگاهی از تعرفه گوگل ادسنس، پاسخ همه جانبه‌ و مشخصی وجود ندارد. دلیلش این موضوع آن است که Google Ads یک پلت فرم تبلیغاتی قابل تنظیم است. در واقع شما با استفاده از آن کنترل بسیار زیادی بر میزان هزینه و زمان صرف آن دارید و می‌توانید هزینه تبلیغات خود را در زمان واقعی افزایش یا کاهش دهید. به همین دلیل است که انعطاف‌پذیری قیمت Google Ads یکی از بزرگترین مزایای آن است.

تعرفه google adsense

کسب و کارها چقدر برای Google Ads هزینه می کنند؟

برای تبلیغات عواملی مانند صنعت، محصولات، خدمات و رقبای آن‌ها همگی بر هزینه و تعرفه گوگل ادسنس تاثیر گذار است. بنابریان نمی‌توان نرخ مشخصی را برای همه ماشغل در نظر گرفت. برای مشاهده صنعت خود، این تقسیم نرخ CPC را در Google Ads بررسی کنید:

وکالت 1.43 دلار 0.62 دلار
خودکار 2.46 دلار 0.58 دلار
B2B  3.33 دلار 0.79 دلار
خدمات مصرفی 6.40 دلار 0.81 دلار
دوستیابی و شخصیت 2.78 دلار 1.49 دلار
تجارت الکترونیکی 1.16 دلار 0.45 دلار
تحصیل 2.40 دلار 0.47 دلار
خدمات اشتغال 2.04 دلار 0.78 دلار
امور مالی و بیمه 3.44 دلار 0.86 دلار
بهداشت و درمان 2.62 دلار 0.63 دلار
لوازم خانگی 2.94 دلار 0.60 دلار
خدمات صنعتی 2.56 دلار 0.54 دلار
قانونی 6.75 دلار 0.72 دلار
املاک 2.37 دلار 0.75 دلار
فناوری 3.80 دلار 0.51 دلار
مسافرت و مهمان نوازی 1.53 دلار 0.44 دلار

همچنین توجه داشته باشید که در بیشتر موارد، صنایع با CPC بالاتر هزینه بیشتری برای تعفه گوگل ادسنس پرداخت می‌کنند. به عنوان مثال، بخش خدمات مصرف کننده به طور متوسط تقریباً 7 دلار برای هر کلیک پرداخت می‌کند که می‌تواند مشاغل صنعت را وادار کند تا هزینه ماهانه Google Ads خود را افزایش دهند. در این میان برخی از شرکت‌ها می‌توانند هزینه‌های اضافی Google Ads را شامل شوند، از جمله:

پیشنهاد مطالعه: کسب درآمد از گوگل

 • مدیریت PPC حرفه‌ای

سرمایه گذاری مشاغل در PPC اغلب با همکاری آنان با یک آژانس PPC است. نمونه‌ای از آژانس PPC، مانند WebFX، کمپین‌های تبلیغاتی پولی شما را در بسترهایی مانند Google Ads و Microsoft Advertising توسعه، راه اندازی و مدیریت می‌کند و به عنوان مدیر و هبر تبلیغات شما، هزینه مدیریت ماهانه دریافت می کند. این هزینه نرخی بین 350 تا 5000 دلار در ماه است که متغیر می‌باشد و هزینه تبلیغات ماهانه شما را شامل نمی‌شود. در برخی موارد، هزینه مدیریت آژانس شما درصدی از هزینه تبلیغات شما خواهد بود.

به عنوان مثال اگر هزینه تبلیغات شما 5000 دلار است و آژانس شما 12 درصد از هزینه تبلیغات ماهانه شما را به عنوان پرداخت نیاز دارد، علاوه بر هزینه 5000 دلار برای تبلیغات، می‌بایست ماهیانه 600 دلار به آژانس خود بپردازید.

تعرفه گوگل ادسنس

 • نرم افزار مدیریت PPC

یکی دیگر از راه‌هایی که برای مشاغل در این زمینه وجود دارد، استفاده از نرم افزار رایگان و پولی PPC مانند WordStream ،Shape یا Acquisio است. استفاده از این نرم افزارها اختیاری است و به شرکت شما در بهینه سازی پیشنهادات، ارزیابی تبلیغات و موارد دیگر کمک می‌کند.اگر از ابزار مدیریت PPC پولی استفاده کنید، قیمتها بین 15 تا 800 دلار در ماه متغیر است.

پیشنهاد مطالعه: معایب گوگل ادسنس

برای کلیک روی آگهی Google Ads خود چقدر هزینه دریافت می کنید؟

میزان تعرفه گوگل ادسنس برای یک کلیک بر روی آگهی به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله:

 • صنعت
 • چرخه عمر مشتری
 • روندهای بازار
 • بودجه
 • پیشنهاد
 • کلید واژه‌ها
 • تنظیمات هدف گیری
 • برنامه تبلیغات
 • رتبه تبلیغات
 • نمره کیفیت

قطعا شما در هر حرفه‌ای که باشید نمی‌توانید صنعت خود را تغییر دهید، اما می‌توانید عوامل دیگری مانند برنامه تبلیغات، تنظیمات هدف گیری و نمره کیفیت را به نفع خود تغییر دهید. به عنوان مثال، می توانید صفحه فرود خود را ارتقا دهید تا نمره کیفیت خود را افزایش دهید یا هنگامی که تبلیغ شما از طریق تنظیمات برنامه تبلیغات شما اجرا می شود، آن تغییر دهید.

تعرفه گوگل ادسنس

آگاهی از تعرفه گوگل ادسنس زمانی ممکن است که از نحوه عملکرد این پلتفرم درک خوبی داشته باشید. Google Ads از یک مدل حراج برای تعیین محل قرارگیری و هزینه تبلیغات استفاده می‌کند. حراج آگهی زمانی شروع می‌شود که کاربر چیزی را در Google جستجو کند. اگر عبارت جستجو با کلمات کلیدی مطابقت داشته باشد که تبلیغ کنندگان به طور فعال در مورد آن جستجو می‌کنند، تبلیغات واجد شرایط به حراج می‌روند.
در حراج، قرار دادن تبلیغات و هزینه هر کلیک توسط رتبه آگهی تبلیغات تعیین می‌شود. رتبه آگهی شما بر اساس دو چیز تعیین می‌گردد. یکی حداکثر پیشنهاد شما برای آن کلمه کلیدی خاص و دیگری امتیاز کیفیت تبلیغ شما.

به عنوان یک مرور کوتاه، QS آگهی شما با ترکیبی از ارتباط آن با کلمه کلیدی که باعث ایجاد آن شده است، نرخ کلیک (تعداد کاربران روی آن در مقابل چند بار نمایش داده شده) و کیفیت تعیین می‌شود. بنابراین فرمول رتبه بندی تبلیغات یک فرمول ساده است: (حداکثر پیشنهاد CPC شما) x (QS تبلیغات شما)

همچنین ناگفته نماند، اگر حداکثر پیشنهاد شما برای یک کلمه کلیدی خاص 4 دلار باشد و آگهی شما QS 8 داشته باشد، رتبه آگهی شما 32 خواهد شد. در یک حراج، هرکسی که بالاترین رتبه آگهی را به دست آورد، برترین نقطه تبلیغاتی را کسب می‌کند. گوگل همچنین از رتبه بندی آگهی برای محاسبه میزان پرداخت شما برای هر کلیک استفاده می‌کند.

پیشنهاد مطالعه: ساخت گوگل ادسنس برای یوتیوب

چگونه می توانم بودجه واقعی تعیین کنم و برای Google Ads پیشنهاد بدهم؟

هنگامی که در Google Ads تبلیغ می کنید، بر هزینه تبلیغات خود (عمدتا) کنترل کامل دارید. برخی از متغیرها هستند که شما مستقیماً بر آن‌ها کنترل دارید، اما عواملی نیز وجود دارند که نمی‌توانید آن‌ها را کنترل کنید، مانند حداکثر پیشنهادات CPC رقبا و کیفیت تبلیغات آن‌ها.
فرض کنید شما در بیمه کار می‌کنید و کلمه کلیدی “بیمه اتومبیل” را پیشنهاد می‌دهید. این یک عبارت گسترده و بسیار رقابتی است که میلیون‌ها بار در ماه جستجو می‌شود، بنابراین پیشنهاد CPC شما احتمالاً زیاد خواهد بود. اگر می‌خواهید هزینه‌های تبلیغات گوگل خود را تا حد ممکن پایین نگه دارید، می‌توانید در مورد کلمات کلیدی تحقیق کنید و کلمات کلیدی کم رقابت‌تر و ارزان‌تری را برای پیشنهاد ارائه دهید.

شما می‌توانید از کلمات کلیدی خاص و طولانی مانند “بیمه ون برای سالمندان” یا چیزی در همین راستا استفاده کنید. این کلمات کلیدی حجم جستجوی کمتری خواهند داشت و ممکن است در کل کلیک‌های کمتری برای شما داشته باشند، اما اغلب از نظر کلمات کلیدی گسترده و رقابتی مانند “بیمه خودرو” ارزان‌تر هستند. همچنین این عبارت شما را با کاربرانی که به دنبال خدماتی هستند که به طور خاص ارائه می دهید متصل می‌کند.

پیشنهاد مطالعه: حساب بانکی گوگل ادسنس

خدمات سفریپیمنت در این حوزه

سفریپیمنت به عنوان مجموعه‌ای تخصصی در زمینه پرداخت‌های ارزی به شما کمک خواهد کرد تا از خدمات گوگل ادسنس نیز استفاده کنید. از این‌رو شما می‌توانید خدمات ارزی خود را در این زمینه به این مجموعه بسپارید تا در اسرع وقت و به سهولت انجام شود.

نتیجه

در این مقاله سعی کردیم در خصوص گوگل ادسنس و نحوه استفاده از ان برای شما توضیح دهیم. اما یکی از نکات مهمی که در این مقاله به بررسی آن پرداختیم، تعرفه  گوگل ادسنس می‌باشد. در واقع میزان تعرفه هر شغل در گوگل ادسنس متفاوت است و نرخ ثابتی برای ان وجود ندارد. بری دریافت اطلاعات کامل‌تر در این زمینه می‌توانید به متن مقاله مراجعه کنید.

دیدگاه خودرا بنویسید;

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *