خرید کالاهای فیزیکی از سایت‌های خارجی

خرید کالا از سایت های خارجی

خرید کالا فیزیکی از سایت‌های خارجی

همیشه خرید کالاهای فیزیکی آسان نیست، مخصوصا اگر قصد خرید کالایی با مارک و مشخصات کمیاب را داشته باشید. خرید کالای خارجی که در فروشگاه‌های داخلی موجود نیست یا قیمتی بسیار بیشتر از قیمت محصول را داراست؛ کاربران اینترنتی را متقاعد می‌کند، محصول مورد نظر خود را از فروشگاه‌های اینترنتی خارجی خرید کنند. پروسه بالا، فرایندی است که از نظر بیشتر کاربران ایرانی ناممکن تلقی می‌شود. پرداخت هزینه خرید از سایت‌های خارجی اصلی‌ترین چالش در خصوص این مشکل است. با توجه به محدودیت‌های اعمال شده، پرداخت هزینه خرید کالا فیزیکی از سایت خارجی برای عموم مردم در ایران آسان نیست؛ به همین دلیل سفیرپیمنت به عنوان سفیر شما در خدمات ارزی پرداخت در سایت‌های خارحی را با بهترین نرخ و کمترین هزینه ممکن برای شما انجام خواهد داد.

مراحل ثبت سفارش خرید کالا فیزیکی از سایت های خارجی

ثبت نام در پنل کاربران سفیرپیمنت ثبت‌نام کنید.
احراز هویت کاربری برای ایجاد سفارش یک بار برای همیشه هویت خود را احراز نمایید.
ثبت درخواست خرید کالا فیزیکی اطلاعات وب‌سایت و سفارش خرید کالا فیزیکی از سایت‌های خارجی را ثبت کنید.
پرداخت هزینه و تکمیل سفارش پرداخت معادل ریالی را انجام دهید و منتظر تکمیل شدن پرداخت توسط کارشناسان فنی سفیرپیمنت بمانید.
۵.۰۰ (۲) رای
چه امتیازی به این خدمات می‌دهید؟

پرداخت هزینه خرید کالا فیزیکی از سایت های خارجی با سفیرپیمنت

اگر قصد خرید کالا از سایت های خارجی را دارید، نیازمند پرداخت ارزی خواهید بود. به عبارتی پرداخت هزینه خرید کالا از سایت های خارجی صرفا با سرویس‌های بین‌المللی امکان‌پذیر خواهد بود. این در حالی است که به دلیل تحریم‌ها کاربران ایرانی به این سرویس‌های ارزی دسترسی ندارند. در این شرایط شما می‌توانید بدون هیچگونه نگرانی از خدمات پرداخت ارزی سفیرپیمنت بهره‌مند شوید. تیم ما برای پرداخت ارزی در سایت‌های خارجی شما را همراهی خواهد نمود. تنها کافی است درخواست دریافت خدمات را در تلگرام سفیرپیمنت ثبت نمایید. در رابطه با سوالاتتان نیز می‌توانید از پشتیبانی ما استفاده نمایید.

 

مزایا پرداخت هزینه خرید با سفیرپیمنت

همانطور که می‌دانید برای پرداخت هزینه خرید کالا از سایت های خارجی باید از یک واسطه کمک بگیرید. به عبارتی خودتان نمی‌توانید بدون دسترسی به سرویس‌های ارزی مستقیما خرید کالا از سایت های خارجی را انجام دهید. با این وجود شاید برایتان سوال شود که چرا باید انجام این پرداخت را به سفیرپیمنت بسپارید؟ برای پاسخ به این سوال مزیت‌های پرداخت هزینه خرید با سفیرپیمنت را در ادامه توضیح داده‌ایم که عبارتند از:

  • سرعت در پرداخت: تیم سفیرپیمنت برای جلب رضایت و کمک هر چه بیشتر به مخاطبان خود، خدمات پرداختی را در کمترین زمان ممکن برای شما انجام می‌دهد. شما می‌توانید در سریع‌ترین زمان پرداخت هزینه خرید خود در سایت‌های خارجی را انجام دهید.
  • پشتیبانی تخصصی و دائمی: برای اینکه بتوانید خرید کالا از سایت های خارجی داشته باشید، بعضا به هنگام پرداخت مشکلاتی برای شما به وجود خواهد آمد. ضمن اینکه نکاتی نیز باید در زمان خرید رعایت شود. برای اینکه از این بابت نیز نگران چیزی نباشید، سفیرپیمنت همواره در بخش پشتیبانی آماده ارائه کمک و راهنمایی‌های لازم به شما خواهد بود.
  • کاهش هزینه‌های خرید: واسطه‌های مختلف برای پرداخت هزینه خرید کالا از سایت های خارجی مبلغی را به عنوان کارمزد از شما دریافت می‌کنند. ضمن اینکه نرخ بالاتری نیز ممکن است از بازار ارائه دهند. سفیرپیمنت با ارائه خدمات بدون کارمزد یا همان کارمزد صفر در کنار نرخ پایین می‌تواند به شما در کاهش هزینه‌های خرید کمک نماید.
  • گستردگی خدمات: خدماتی که سفیرپیمنت در حوزه پرداخت‌های ارزی ارائه می‌دهد، گستردگی زیادی دارد و با خیال راحت می‌توانید هر نوع کالایی حتی خرید کالا فیزیکی از سایت های خارجی را انجام دهید.

 

مراحل خرید کالاهای فیزیکی از سایت‌های خارجی

 

مراحل خرید کالا فیزیکی از سایت های خارجی

خرید کالای خارجی با خرید کالا یا محصول در ایران در عمل یکسان است. در ابتدا با توجه به نوع سایت، محصول و یا محصولات را به سبد خرید خود اضافه می‌کنید. پس از تکمیل اطلاعات درخواست شده و مشخص نمودن آدرس، هزینه آن را می‌پردازید و کالا را درب منزل تحویل می‌گیرید. البته با وجود تحریم‌های موجود روند فرایندهای فوق برای کاربران ایرانی کمی متفاوت است. برای مثال ممکن است ناچار شوید آدرسی غیر از آدرس واقعی خود وارد نمایید.

فارغ از مراحل پایه یک خرید اینترنتی و نکات عادی که هر شخصی ممکن است از آن‌ها برای خرید اطلاعات داشته باشد، برای خرید کالا از سایت های خارجی باید نکات دیگری را نیز مدنظر داشته باشید. این نکات مخصوصا به هنگام خرید کالا فیزیکی از سایت های خارجی اهمیت دوچندانی خواهند داشت. اصلی‌ترین این نکات به ترتیب به عنوان مراحل خرید کالا از سایت های خارجی مطرح شده‌اند که به شرح زیر است:

 

شناسایی سایت‌های معتبر برای خرید کالای فیزیکی

در این مرحله با بررسی و تحقیق در سایت‌های ایرانی و خارجی (در صورت تسلط به زبان) به شناسایی سایت‌های معتبر برای خرید می‌پردازیم. لازم به ذکر است، سایت مذکور باید درگاه پرداخت مورد نظر کارت و یا کیف پول بین المللی شما را دارا باشد. به بیان دیگر اولین مرحله برای خرید کالا از سایت های خارجی، شناسایی سایت‌هایی است که اعتبار کافی برای خرید را داشته باشند.

 

بررسی قوانین سایت جهت ارسال کالا به ایران

طبق تحریم‌های بین‌المللی بعضا سایت‌های خارجی از ارسال کالاهای خود به ایران ممانعت می‌کنند. قبل از خرید، قوانین سایت منتخب جهت ارسال به ایران را مورد توجه قرار دهید. البته در صورتی که لازم باشد می‌توانید کالای مورد نظر را به آدرس یکی از دوستانتان در خارج از کشور ارسال کنید و آن‌ها از طریق روش‌های گوناگون مانند ارسال با مسافر و یا روش‌های دیگر کالای مورد نظر را به دست شما برسانند. این مرحله ویژه افرادی است که قصد خرید کالا فیزیکی از سایت های خارجی را دارند. چنانچه کالای شما فیزیکی نباشد، در این بخش چالشی نخواهید داشت.

 

بررسی قوانین کشور در خصوص ورود کالای مورد نظر

پس از بررسی قوانین سایت باید قوانین گمرک کشور را نیز مورد توجه قرار دهید. برخی کالاها اجازه ورود به کشور را ندارند و برخی دیگر مشمول مالیات بسیار بالایی می‌شوند. با بررسی قوانین گمرک قبل از ورود کالا به کشور از شرایط و قوانین تحویل آن مطلع خواهید شد. به عبارت ساده‌تر، لازم است بدانید کالای مدنظر شما اجازه ورود به کشور را دارد و تا چه اندازه هزینه مالیاتی و گمرکی روی آن اعمال خواد شد.

بعضا ممکن است کالایی را بخرید اما نتوانید آن را به داخل کشور بیاورید یا اینکه هزینه‌های بالای گمرکی آن صرفه اقتصادی نداشته باشد. این مرحله نیز صرفا برای خرید کالا فیزیکی از سایت های خارجی است. درواقع شما برای کالاهای غیرفیزیکی چیزی به عنوان ممنوعیت برای ورود به کشور یا هزینه‌های گمرکی را نخواهید داشت و به چالشی برخورد نمی‌کنید.

 

انتخاب بهترین روش پرداخت هزینه خرید کالا از سایت های خارجی

 

انتخاب بهترین روش پرداخت هزینه خرید کالا از سایت های خارجی

پرداخت هزینه خرید کالا از سایت های خارجی به روش‌های متنوعی ممکن است. شما می‌توانید از کارت اعتباری استفاده کنید و یا هزینه خرید را با کیف پول‌های الکترونیک پرداخت نمایید. حتی برخی از سایت‌های اینترنتی امکان پرداخت هزینه خرید خارجی با ارزهای دیجیتال را فراهم آورده و خرید را تسهیل می‌کنند. اینکه کدام روش پرداخت هزینه خرید کالا از سایت های خارجی مناسب‌تر است را با تعیین قیمت تمام شده خرید کالا به ریال محاسبه کنید.

سفیرپیمنت با شعار سفیر خدمات ارزی شما در امور بین الملل، آماده ارائه مشاوره به کاربران گرامی است. با دریافت مشاوره رایگان از پشتیبانی حرفه‌ای تیم سفیرپیمنت از پرداخت هزینه‌های اضافی جلوگیری خواهید کرد. به عبارتی شما می‌توانید با پشتیبانی ما ارتباط برقرار نمایید تا بهترین روش پرداخت را طبق سایت و شرایط شما پیشنهاد دهند. ضمن اینکه انجام پرداخت هزینه خرید کالا از سایت هی خارجی را نیز می‌توانید به تیم سفیرپیمنت بسپارید.

 

تکمیل خرید و دریافت کالا در ایران

در مرحله آخر با توجه به سیاست‌های سایت مذکور و روش‌های پرداخت در آن اقدام به خرید نموده و کالای فیزیکی مورد نظر را در ایران تحویل بگیرید. همانطور که در مراحل قبلی گفتیم باید بررسی کرده باشید که سایت مدنظر ارسال کالا به ایران دارد یا خیر و سپس اقدام به خرید نمایید. چنانچه کالای شما نیز فیزیکی نباشد، پس از فرایند تکمیل خرید و پرداخت هزینه، در دسترس شما قرار خواهد گرفت. در این حالت شما می‌توانید از آن استفاده نموده یا آن را دانلود نمایید.

 

چگونه به سایت‌های خارجی برای خرید اعتماد کنیم؟

در خرید کالا از سایت‌های خارجی نماد اعتماد و یا فرایندهای اعتماد سازی داخلی وجود ندارد. بنابراین باید از روش‌های دیگری جهت کسب اعتماد برای خرید از سایت‌هایی که زیاد شناخته شده نیستند، استفاده کنیم. در خرید از سایت‌های خارجی حتما به امن بودن تمامی مراحل پرداخت هزینه خرید اشراف پیدا کنید. قبل از انجام خرید یک بار درگاه‌های پرداخت سایت مورد نظر را مورد بررسی کامل قرار دهید.

همچنین پیشنهاد می‌کنیم از سایت‌هایی خرید کنید که کاربران دیگر از خرید آن‌ها تجربه مثبتی دارند. استفاده از پیشنهاد دیگران می‌تواند به پایین آوردن ریسک خرید کالا فیزیکی از سایت های خارجی کمک کند. برای این منظور کامنت‌های موجود در خود سایت را هم مورد بررسی قرار دهید. ضمنا در مورد محصول و مشخصات کامل آن از پشتیبانی سایت سوالات تخصصی بپرسید. با این روش مطمئن شوید که ارائه دهنده کالا اطلاعات کافی در خصوص محصول و موضوعات پیرامون آن دارد. مزیت دیگر این روش آگاهی سطح پشتیبانی مشتریان و همچنین پشتیبانی فنی سایت مورد ذکر است.

از سایت‌هایی که فقط یک درگاه پرداخت دارند خرید نکنید. ترجیح خود را به خرید از سایت‌هایی بگذارید که تعداد بیشتری از درگاه‌های پرداخت امن را پوشش می‌دهند. از سایت‌هایی که تنها یک روش پرداخت دارند و آن هم استفاده از درگاه پرداخت غیر قابل پیگیری است، خرید نکنید. پرداخت هزینه خرید کالا فیزیکی را در سایت‌هایی تکمیل کنید که قیمت معقول و منصفانه دارند. قیمت کالا فیزیکی نمی‌تواند از مبلغ تعیین شده توسط کارخانه و به فروش رسیده در کشورهای مختلف زیاد تجاوز کند. به سایت‌هایی که قیمت‌های نامتعارف دارند، اعتماد نکنید.

 

انتخاب بهترین روش پرداخت هزینه خرید کالا از سایت های خارجی

 

بهترین کشورها برای خرید کالا فیزیکی از ایران

بهترین سایت‌های خارجی برای خرید کالاهای فیزیکی به ترتیب آمریکا، کانادا، چین و… هستند. استفاده از همه این سایت‌ها برای کاربران ایرانی درست نیست. سایت‌های آمریکایی و کانادایی امکان ارسال مستقیم کالا به ایران را ندارند. با توجه به روابط سیاسی ایران با سایر کشورهای جهان، بهترین سایت‌های خارجی برای خرید از ایران مواردی محسوب می‌شوند که متعلق به چین، هنگ کنگ و سایت‌های کشورهای همجوار ایران مانند امارات و ترکیه هستند. سایت‌های اینترنتی فروش کالای فیزیکی در چین و سایر کشورهای آسیای شرقی با اضافه نمودن روش‌های پرداخت متنوع و ارائه قیمت مناسب رقیب جدی سایت‌های آمریکایی تلقی می‌شوند.

 

معرفی محصولاتی که در لیست تحریم برای فروش به ایران هستند

علاوه بر کشورهایی که ارائه خدمات به کاربران ایرانی را در لیست تحریم خود قرار داده‌اند، برخی کالاها نیز در لیست تحریم برای ایران قرار دارند. کالاها یا خدمات مختلف در حوزه‌های نفت، پتروشیمی، علوم نانو، هوافضا و… در لیست تحریم‌های ایران قرار دارند. اگر قصد خرید کالا فیزیکی در این حوزه‌ها را دارید، بهتر است با شخصی که تجربه کافی در این موارد را دارد مشورت کنید. تحریم محصولات با تحریم وب‌سایت‌های اینترنتی متفاوت است. درواقع ممکن است سایتی به کاربران ایرانی خدمات بدهد اما از ارسال محصولات گروه تحریم به ایران خودداری نماید.

 

چگونه از سایت هایی که به ایران خدمات نمی دهند خرید کنیم؟

در بالا برخی کشورهایی که ایران را در لیست تحریم خود قرار داده‌اند را معرفی کردیم. جدای از این کشورها برخی برندهای جهانی و سایت‌های اینترنتی بزرگ که متعلق به این کشورها هستند از ارائه خدمات به کاربران ایرانی اجتناب می‌کنند. سایت های بزرگی مانند آمازون، ای بی و… بهترین مثال برای این تحریم هستند. با این شرایط چگونه از این سایت‌های معتبر خرید کنیم؟

آسان‌ترین راه‌حل ارائه آدرس یکی از دوستان و آشنایان در کشوری است که مورد تحریم نباشد. در این روش شما با کارت اعتباری اقدام به خرید محصول با آدرس شخص دیگر در کشوری که مورد تحریم نیست می‌کنید. سپس شخص مورد نظر کالا را به آدرس شما پست می‌نماید. به این نکته توجه داشته باشید جدیدا ارسال کالا توسط اشخاص از مبدا آمریکا به ایران با مشکلات زیادی رو به رو است؛ بنابراین دوستانی در کشور دیگری غیر از آمریکا را انتخاب کنید تا با مشکل رو به رو نشوید.

در خرید از سایت‌های خارجی بهتر است پرداخت‌های خود را توسط کارت‌های اعتباری انجام دهید. حواله پول به خارج از کشور در خریدهای با مبلغ پایین و خریدهایی که مستمر نیستند، بسیار پر هزینه‌تر نسبت به استفاده از کارت‌های اعتباری خواهد بود. سفیرپیمنت آمادگی ارائه خدمات ارزی بین المللی با بهترین نرخ بازار جهت پرداخت هزینه خرید کالا فیزیکی از سایت های خارج کشور را دارد.

 

کمک گرفتن از سایت‌های واسط

برخی از سایت‌ها وظیفه دور زدن تحریم‌ها و پرداخت هزینه‌های مربوط به خرید کالای فیزیکی و ارسال آن به ایران را برعهده می‌گیرند. در این روش قیمت کالا در سایت خارجی توسط این سایت‌ها استخراج شده و بعد از تبدیل آن به ریال و اضافه شدن هزینه‌های ارسال، به علاوه هزینه گمرک یک مبلغ نهایی به ریال برای کاربران نمایش داده می‌شود. کاربران بعد از پرداخت هزینه و سپری شدن مدت زمان مدنظر کالا مربوطه را در ایران تحویل می‌گیرند.

این سایت‌های واسط با توجه به افزایش روزشمار خرید کالا از سایت های خارجی همچون آمازون می‌توانند محصولات را با تخفیف از این سایت خریداری نموده و با سود بیشتری به فروش برسانند. در استفاده از سایت‌های واسط خرید از آمازون و یا سایر سایت‌های خارجی به اعتبار سایت مورد نظر و امنیت خرید از آن توجه کنید. این در حالی است که استفاده از خدمات پرداخت ارزی بین المللی و انتخاب سایت‌هایی که امکان ارسال به ایران را فراهم می‌کنند، می‌توانید خرید را بدون دردسر و شخصا انجام دهید.

 

لیست بهترین سایت های خارجی برای خرید کالا فیزیکی از ایران

بهترین سایت‌هایی که می‌توانید برای خرید کالا فیزیکی از ایران به آن مراجعه نمایید را در این بخش به شما معرفی می‌کنیم. با توجه به تحریم‌هایی که علیه ایران وجود دارد، شما می‌توانید با اطمینان بیشتری از این سایت‌ها خرید داشته باشید. البته با توجه به تغییر سیاست‌های سایت‌ها یا کشورها توصیه می‌کنیم حتما قبل از خرید نیز شرایط ارسال کالا به ایران را بررسی نمایید. وجود سایت‌های واسطه برای خرید کالا فیزیکی از کشورهای خارجی را نیز در نظر داشته باشید. به طور کلی سایت‌های خارجی که امکان خرید کالا فیزیکی از ایران را دارند عبارتند از:

  1. علی بابا
  2. ایپی
  3. علی اکسپرس
  4. آمازون(در بعضی از کشورها)
  5. و…

 

سوالات متداول؛ خرید کالا از سایت های خارجی

بله، سفیرپیمنت امکان پرداخت هزینه خرید از اکثر سایت‌های اینترنتی معتبر را دارد.

در حال حاضر سفیرپیمنت هیچ‌گونه کارمزد اضافی برای پرداخت هزینه خرید کالا از سایت‌های خارجی دریافت نمی‌کند.

خرید کالا فیزیکی با سفیرپیمنت توسط نام کاربری و پسورد حساب شما در آن سایت ممکن است. در حال حاضر سفیرپیمنت خدماتی برای حمل و نقل کالا و تحویل در ایران ندارد.

مقالات مرتبط
نظرات مشتریان
دیدگاه خود را بنویسید;
نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *