ثبت نام آزمون Toefl و جزئیات کامل آن

پرداخت هزینه آزمون تافل با سفیرپیمنت

پرداخت هزینه آزمون تافل

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های آزمون تافل iBT گستردگی پذیرش آن است. ثبت‌نام و پرداخت هزینه آزمون تافل با سفیرپیمنت و پرداخت ارزی در کمترین زمان ممکن. از این آزمون برای سنجش سطح انگلیسی غیر انگلیسی زبان‌ها استفاده می‌شود و مورد پذیر اکثر دانشگاه‌های خارجی و کشورهای انگلیسی زبان است.
ثبت‌نام آزمون TOEFL با سفیرپیمنت تنها نرخ ارز را پرداخت کنید، بدون دریافت هیچ‌گونه کارمزد اضافی.

مراحل ثبت سفارش پرداخت هزینه آزمون تافل

ثبت‌نام کاربری در سایت ثبت‌نام نمایید.
احراز هویت برای دریافت خدمات هویت خود را احراز کنید.
ثبت درخواست پرداخت هزینه آزمون تافل اطلاعات لازم برای ثبت نام آزمون تافل را وارد کنید.
تحویل نهایی معادل ریالی را پرداخت کنید و منتظر تکمیل عملیات بمانید.
۵.۰۰ (۲) رای
چه امتیازی به این خدمات می‌دهید؟

پرداخت هزینه آزمون تافل با سفیرپیمنت

Toefl خلاصه‌شده جمله انگلیسی Test Of English as a Foreign Language ، به معنای “ آزمون انگلیسی برای یک خارجی زبان” است. گواهی گرفته شده از تافل تا دو سال اعتبار دارد و بعد از دو سال، شما مجدداً باید در آزمون تافل شرکت کنید. مبلغ قابل پرداخت هزینه آزمون تافل در ایران 245 دلار آمریکا است و آزمون به صورت اینترنتی یا Toefl iBT برگزار می‌شود. برای اینکه بتوانید به صورت حضوری در آزمون تافل شرکت کنید، باید در کشور دیگری حاضر شوید؛ زیرا این آزمون در ایران به دلیل تحریم‌ها برگزار نمی‌شود.

از طرفی دسترسی به سرویس‌های ارزی جهت پرداخت هزینه آزمون تافل نیز برای کاربران ایرانی وجود ندارد. به عبارتی شما باید تراکنش ارزی انجام دهید اما این امکان را به صورت مستقیم ندارید. در این شرایط تیم سفیرپیمنت در کنار شما خواهد بود تا موانع پرداخت ارزی را بردارید. شما می‌توانید هر نوع پرداخت در سایت‌های خارجی از جمله ثبت نام آزمون تافل را به سفیرپیمنت بسپارید تا با کمترین هزینه و خیلی سریع برایتان انجام شود.

 

مزایا پرداخت هزینه آزمون تافل با سفیرپیمنت

همانطور که مطالعه نمودید، ثبت نام آزمون تافل نیازمند پرداخت ارزی است. با توجه به تحریم‌هایی که علیه ایران وجود دارد، شما باید با کمک یک واسطه این کار را انجام دهید. انتخاب این واسطه بسیار اهمیت دارد و نمی‌توانید به هر کسی برای پرداخت ارزی اعتماد کنید. تیم سفیرپیمنت با سابقه‌ای درخشان چندین ساله در حوزه خدمات ارزی می‌تواند انتخاب مطمئنی برای شما باشد. مزایا پرداخت هزینه آزمون تافل با سفیرپیمنت عبارت است از:

  • سریع‌ترین زمان: در برخی از موارد انجام پرداخت ارزی با محدودیت زمانی مواجه است و شخص می‌خواهد هر چه سریع‌تر این کار را انجام دهد. سفیرپیمنت به درخواست‌های شما در اسرع وقت پاسخ می‌دهد.
  • کمترین قیمت: کارمزد خدمات سفیرپیمنت صفر است؛ یعنی پرداخت ارزی را بدون کارمزد برای شما انجام خواهد داد. ضمن اینکه نرخ ارائه شده نیز در کمترین حالت خود قرار دارد. با این شرایط هزینه‌های شما کاهش خواهد یافت.
  • پشتیبانی: افراد به هنگام ثبت نام آزمون تافل و پرداخت هزینه آن ممکن است با چالش‌هایی مواجه شوند. پشتیبانی سفیرپیمنت به صورت 24 ساعته در کنار شما خواهد بود تا به سوالهایتان پاسخ دهد.
  • دریافت خدمات در یکجا: شما می‌توانید تمام خدمات مورد نیاز خود را در سفیرپیمنت به صورت یکجا دریافت کنید. از زمان ثبت نام و پرداخت هزینه آزمون تافل تا زمان دریافت مدرک و یا ارسال آن به مراکز مختلف، سفیرپیمنت در کنار شما خواهد بود. ضمن اینکه برای خرید بلیط هواپیما، رزرو هتل، پرداخت هزینه دانشگاه و… نیز می‌توانید روی کمک ما حساب کنید.

 

آموزش ثبت نام آزمون تافل تا مرحله خرید

بسیاری از دانشگاه و موسسات علمی دنیا یا حتی برخی از کشورها، شرط ورود و دریافت اقامت را داشتن مدرک آزمون تافل می‌دانند. این مسئله نشان از اعتبار و اهمیت تافل دارد. بر همین اساس افراد زیادی متقاضی ثبت نام آزمون تافل هستند. برای راحتی کار شما در ادامه آموزش ثبت نام در این آزمون را از ابتدا تا پایان که مرحله پرداخت هزینه می‌رسد توضیح داده‌ایم. مراحل ثبت نام در آزمون تافل به شرح زیر است:

 

ورود به سایت ETS و ایجاد حساب کاربری

برای ثبت نام آزمون تافل، ابتدا باید در سایت ETS حساب کاربری ایجاد نمایید. برای این کار پس از ورود به ets.org با دو شیوه می‌توانید به صفحه ثبت نام برسید. روش اول این است که از سربرگ بالای صفحه ابتدا گزینه TOEFL و سپس در صفحه باز شده از بخش «I am a test taker» گزینه select‌ را انتخاب کنید. بعد آن در بخش TOEFL iBT باید گزینه Register را انتخاب کنید.

در روش دوم نیز می‌توانید از همان صفحه اصلی گزینه «Login / Register» را ابتدا انتخاب نمایید. بعد از آن در بخش TOEFL روی عبارت «Create an Account» کلیک نمایید. پایان هر دو روش به صفحه مشابهی خواهید رسید. در تصاویر زیر صفحه اصلی سایت ETS و صفحه‌ای که در پایان انجام این مراحل به آن می‌رسید را مشاهده می‌نمایید.

سایت ets برای ثبت نام تافل

صفحه ثبت نام آزمون تافل

 

 

تکمیل فرم ثبت نام

در صفحه‌ای که پیش روی شما قرار دارد باید گزینه «Create an Account» را انتخاب کنید. با انجام این کار با پیامی مواجه خواهید شد. این پیام به شما می‌گوید که اگر برای GRE حساب کاربری دارید، با همان می‌توانید ثبت نام آزمون تافل را نیز انجام دهید. در غیر این صورت باید روی گزینه ساخت اکانت کلیک نموده تا به فرم ثبت نام منتقل شوید. در ادامه اطلاعات خواسته شده را خیلی دقیق و صحیح وارد کنید. پیشنهاد می‌دهیم حتما اطلاعات ورودی را با موارد داخل پاسپورت مطابقت دهید.

ثبت نام با اکانت آزمون gre

فرم ثبت نام آزمون تافل

 

انتخاب مکان و زمان در فرایند ثبت نام آزمون تافل

با اتمام مراحلی که ذکر کردیم و تکمیل اطلاعات کاربری، حساب شما آماده استفاده خواهد بود. در ادامه برای اینکه بتوانید ثبت نام آزمون تافل را انجام دهید باید محل و تاریخ مدنظر خود را تعیین کنید. به عبارتی شما می‌توانید به خوبی مشخص کنید که در چه روز و ساعتی می‌خواهید امتحان بدهید. ضمنا مرکز و مکان آزمون نیز قابل انتخاب خواهد بود.

انتخاب تاریخ آزمون انتخاب زمان آزمون تافل

 

وارد نمودن اطلاعات تکمیلی

مرحله بعدی ثبت نام آزمون تافل ورود اطلاعات تکمیلی است. این موارد شامل اطلاعات هویتی از پاسپورت، تعیین دانشگاه و مرکز هدف برای ارسال نمره آزمون، میزان تحصیلات، تعیین نحوه دریافت نمره و… می‌شوند. لازم به ذکر است که تافل حداکثر برای 4 مرکز نمرات را به صورت رایگان ارسال می‌کند. چنانچه بیشتر از 4 مرکز را در نظر دارید، باید به هنگام پرداخت هزینه آزمون تافل، هزینه ارسال نمرات را نیز بپردازید.

ورود اطلاعا تکمیلی پاسپورت اطلاعات تکمیلی ثبت نام آزمون تافل تکمیل اطلاعات برای ثبت نام آزمون تافل

 

بررسی اطلاعات ورودی و خرید بسته‌های آموزشی

در گام بعدی مراحل ثبت نام آزمون تافل لازم است اطلاعاتی که تا این لحظه وارد کرده‌اید را بررسی نمایید. چنانچه مشکلی در اطلاعات وجود داشت، حتما آن را اصلاح نمایید. در صورت تایید نیز از این مرحله عبور خواهید کرد. سپس به بخش خرید بسته‌های آموزشی می‌رسید. در صورتی که نیاز به این پکیج‌ها دارید آن‌ها را به سبد خرید خود اضافه نمایید؛ در غیر این صورت بدون خرید به مرحله انتهایی بروید.

بررسی اطلاعات ثبت نامی

خرید بسته آموزشی آزمون تافل

 

پرداخت هزینه آزمون تافل

گام نهایی ثبت نام، پرداخت هزینه آزمون تافل است. در اینجا می‌توانید از سرویس‌های مختلف ارزی همچون ووچر این کار را انجام دهید. در صورتی که به این سرویس‌ها دسترسی ندارید، سفیرپیمنت شما را برای پرداخت هزینه آزمون همراهی خواهد نمود. کافی است درخواست خود را در تلگرام سفیرپیمنت اعلام نمایید تا در اسرع وقت این کار برای شما انجام شود. لازم به ذکر است که کارمزد خدمات سفیرپیمنت صفر است و شما صرفا هزینه اعلامی از سوی تافل را پرداخت خواهید کرد.

به طور کلی مبلغ قابل پرداخت هزینه آزمون تافل در ایران 245 دلار آمریکا است. چنانچه شخص بسته آموزشی خریداری کرده باشد یا در حین ثبت نام خدمات دیگری درخواست کند، این هزینه از جانب تافل افزایش خواهد یافت. ضمنا اگر برای شرکت در آزمون عجله دارید، مبلغی در حدود 40 دلار به میزان هزینه آزمون شما اضافه خواهد شد.

 

بخش های آزمون تافل

آزمون تافل از 4 بخش Listening، Reading، Speaking و Writing تشکیل می‌شود. هر قسمت نزدیک به 30 نمره دارد که باید تلاش کنید آن‌ها را به دست بیاورید. در واقع کل نمره قابل کسب در این آزمون 120 نمره است. بدیهی است هر چقدر نمره شما بالاتر باشد، مدرک شما اعتبار بیشتری خواهد داشت. ضمن اینکه احتمال پذیرش شما در دانشگاه مقصد نیز بالاتر می‌رود.

  1. Listening: مهارت شنیداری شما در این آزمون توسط چند مکالمه و فایل صوتی که حدود 50 سوال است، در فرصتی نزدیک به 90 دقیقه سنجیده می‌شود. نکته قابل توجه اینجا است که احتمال وجود لهجه‌های مختلف در مکالمه‌ها وجود دارد و ممکن است شما در تشخیص مفهوم مکالمه دچار مشکل شوید.
  2. Reading: در این قسمت شما حدود 60-80 دقیقه فرصت دارید تا اینکه به 36-54 سوال از سه یا چهار متن پاسخ دهید و نمره قابل قبول را کسب کنید.
  3. Writing: این مهارت توسط دو سوال سنجیده می‌شود. در سوال اول شما باید بتوانید ابتدا مواردی که استاد امتحان، به صورت فایل صوتی برای موضوع توضیح داده و نظری درباره آن بیان می‌کند را به‌خوبی متوجه شوید. بعد موارد گفته شده را بسط دهید و در متن خود بنویسید. سوال دوم هم در مورد یک موضوعی است که شما باید در حدود 300 کلمه انشا بنویسید.
  4. Speaking: شما در حدود 20 دقیقه باید به 6 سوال پاسخ دهید تا اینکه بتوانید نمره این بخش را کسب کنید.

 

مراکز برگزاری آزمون تافل iBT در ایران

آزمون تافل در اکثر نقاط جهان به صورت آنلاین یا حضوری برگزار می‌شود. در ایران به دلیل تحریم‌ها نمی‌توانید در آزمون تافل به صورت حضوری شرکت کنید و باید هنگام ثبت نام شیوه آنلاین را انتخاب نمایید. در واقع برای شرکت به صورت حضوری باید در یکی از کشورهای همسایه حاضر شوید. با این شرایط شیوه آنلاین بیشتر توصیه می‌شود. مراکز مختلفی هستند که در ایران آزمون تافل را برگزار می‌کنند که از جمله آن‌ها می‌توان به سازمان سنجش کشور، دانشکده علوم پزشکی، موسسه امیربهادر، موسسه فرهنگی علامه سخن، زبان نگار و معرفت در تهران اشاره کرد.

به طور کلی در شهرهای تهران، اصفهان، تبریز، شیراز، آمل، ارومیه، زنجان و کرمان آزمون تافل برگزار می‌شود. شما می‌توانید به هنگام ثبت نام این محل مورد نظر خود را انتخاب نمایید. بعضا انتخاب محل آزمون نیز روی مبلغ قابل پرداخت هزینه آزمون تافل تاثیر می‌گذارد. در هر صورت می‌توانید برای ثبت نام و پرداخت هزینه آزمون تافل روی همراهی تیم سفیرپیمنت حساب کنید.

سوالات متداول؛ پرداخت هزینه آزمون تافل

بله، تا 7 روز قبل از شروع آزمون هزینه کامل و تا 4 روز قبل از آن امکان ریفاند 50 درصد هزینه را دارید.

در حال حاضر کارمزد ثبت نام آزمون تافل در سفیرپیمنت صفر است.

مهم‌ترین دلیل برتری آزمون تافل اعتبار آن است. آزمون تافل مورد تایید اکثر دانشگاه‌ها و کشور‌های انگلیسی زبان خواهد بود.

مقالات مرتبط
نظرات مشتریان
دیدگاه خود را بنویسید;
نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *