ثبت نام آزمون تومر

۵.۰۰ (۱) رای
چه امتیازی به این خدمات می‌دهید؟

ازمون tomer چیست؟

کلمه TÖMER که مخفف Türkçe Öğretim Merkezi می‌باشد و معنی مرکز آموزش زبان ترکی را به دنبال دارد. این آزمون یکی از معتبرترین دوره‌های آموزش زبان ترکی در استانبول و سنجش آن است که در سال‌های اخیر پیش شرط اصلی ورود افراد به دانشگاه‌های کشور ترکیه و تحصیل به زبان ترکی است.

لازم است بدانید که آزمون تومر مانند سایر آزمون‌های انگلیسی TOEFL و IELTS و یا فرانسوی برای تحصیل در ترکیه و ورود به دانشگاه‌های این کشور بوده و یا حتی کسب موقعیت شغلی حائز اهمیت است. در آزمون tomer ۵ مهارت درک مطلب و گرامر، شنیدن، خواندن، نوشتن و صحبت کردن به زبان ترکی مورد سنجش و ارزیابی قرار می‌گیرد وداوطلبان برای کسب نمر لازم است که به تمامی این سوالات پاسخ درست دهند. در خصوص نمره این آزمون باید اینطور بگوییم که حداقل نمره آزمون تومر برای ورود به دانشگاه‌های کشور ترکیه، B1 است. این موضوع بیانگر آن است که با سطح A امکان ادامه تحصیل در کشور ترکیه وجود ندارد.

 

نحوه برگزاری ازمون تومر

آزمون تومر به عنوان یک آزمون سنجش زبان ترکی هر هفته تحت نظر دانشگاه آنکارا در بیشتر شهرهای ترکیه به‌صورت رسمی برگزار می‌گردد. داوطلبان این آزمون برای شرکت در آن نیازی به تهیه ویزا و مجوز خاصی ندارند و تنها با داشتن ویزای توریستی می‌توانند در این آزمون شرکت کنند. آزمون TOMER توسط UTS (Uzaktan Turkce Sinavi) برگزار می‌گردد و لازم است داوطلبان برای شرکت در آن در وبسایت رسمی این آزمون ثبت نام آزمون تومر را انجام دهند. ثبت نام آزمون tomer و پرداخت هزینه آزمون tomer چندان دشوار نیست و می‌توانید به سهولت آن را انجام دهید.

ناگفته نماند که در پایان مدرکی که به داوطلبان این آژمون اعطا می‌شود شبیه به مدرک تافل و آیلتس در زبان انگلیسی است. همچنین داوطلبان می‌توانند با توجه به هدف خود برای تحصیل، کار و اخذ تابعیت این کشور در این آزمون شرکت کنند.

 

نمره ازمون تومر

پس از ثبت نام در آزمون تومر و پرداخت هزینه آزمون تومر شما می‌توانید در این آزمون شرکت کنید. اما نکته‌ی مهمی که در نمره و درجه بندی نمره این آزمون وجود دارد آن است که شما بسته به نهادی که قصد دارید مدرک آزمون تومر خود را در آن ارائه دهید، به نمره قبولی متفاوت نیاز دارید. به عبارتی در حالت کلی حداقل نمره قبولی آزمون Tomer در اکثر دانشگاه‌های خصوصی، سطح B2 و در دانشگاه‌های دولتی، C1 است.

در ادامه نمرات هر سطح را برای شما شرح خواهیم داد:

  • داوطلبانی که در آزمون تومر نمره بین ۵۰ تا ۵۹ را کسب می‌کنند؛ مدرک سطح A2 را به خود اختصاص می‌دهند.
  • کسب نمره بین ۶۰ تا ۶۵ در آزمون تومر منجر به دریافت مدرک سطح B1 توسط داوطلبان می‌شود.
  • گرفتن نمره ۶۶ تا ۷۰ در آزمون تومر، مدرک سطح B2 را برای داوطلبان به دنبال دارد.
  • کسب نمره ۷۱ تا ۸۹ در آزمون تومر توسط داوطلبان، مدرک سطح C1 را به دنبال دارد.
  • نمره ۹۰ تا ۱۰۰ نیز بالاترین حد نمره است که مدرک سطح C2 را برای داوطلب در پی دارد.
نظرات مشتریان
دیدگاه خود را بنویسید;
نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *