ازمون TCF چیست؟

آزمون TCF فرانسه یا Test de connaissance du français یکی از آزمون‌های بین المللی و محبوب در زمینه سنجش زبان فرانسه است که توسط موسسه CIEP طراحی می‌گردد. به عبارتی آزمون TCF توسط سفارت فرانسه تهیه شده است و در نظر دارد مهارت زبان فرانسوی داوطلبانی که زبان اول آن‌ها زبان فرانسه نیست را مورد سنجش قرار دهد. مدرک و نتیجه این آزمون مزایای گوناگونی را برای اهداف شخصی، حرفه‌ای و یا اکادمیک و مهاجرت داوطلبان به فرانسه و یا کانادا را به دنبال دارد. این آزمون نیز به جهار دسته تقسیم می‌شود که داوطلبا می‌توانند بر اساس هذفی که دارند در آن شرکت کنند. البته این آزمون در 6 سطح داوطلبان را دسته بندی می‌کند و این بدین معناست که قبول یا رد داوطلبان در این آزمون مطرح نیست. بلکه میزان تسلط آن‌ها رتبه‌ آنان را تغییر می‌دهد. برای شرکت در این آزمون لازم است داوطلبان مدارک لازم برای ثبت نام آزمون tcf را به مراکز مربوطه ارائه دهند.

نحوه برگزاری ازمون tcf

آزمون TCF فرانسه به چهار دسته تقسیم می‌شود که داوطلبان می‌توانند بر اساس شرایطی که دارند برای شرکت در آن‌ها اقدام کنند. آزمون TCF TP ویژه کسانی است که قصد مهاجرت به یک کشور فرانسوی زبان را دارند. از این‌رو با شرکت در این آزمون می‌توانند سریعتر به هدف خود دست یابند. آزمون TCF QUÉBEC نیز ویژه کسانی است که خواهان مهاجرت به کبک هستند و آزمون TCF DAP برای دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل دارند بسیار مناسب است. البته داوطلبانی که قصد کسب اقامت دائم در کشور کانادا را دارند؛ می‌توانند در آزمون TCF CANADA شرکت کنند. آزمون TCF که معمولاً هرماه برگزار می‌گردد در شش سطح داوطلبان را دسته بندی خواهد کرد. همچنین لازم است داوطلبان مراحل ثبت نام آزمون tcf را به پایان رسانند و هزینه ازمون tcf را پرداخت کنند. البته قیمت آزمون tcf همه ساله متفاوت است و لازم است داوطلبان برای اطلاع دقیق از آن به سایت رسمی آزمون مراجعه کنند.

نمره ازمون tcf

همان‌طور که گفته شد، در این آزمون نمره قبولی و یا ردی وجود ندارد بلکه نمره به دست آمده از این آزمون به ۶ سطح (A1 تا C2) میان ۱۰۰ تا ۶۹۹ تقسیم‌ می‌شود که در ادامه ذکر خواهیم کرد:
• سطح A1 آزمونTCF معادل ۱۰۰ الی ۱۹۹
• سطحA2 آزمون TCF: معادل ۲۰۰ الی ۲۹۹
• سطح B1 آزمون TCF: معادل ۳۰۰ تا ۳۹۹
• سطحB2 آزمون TCF: معادل ۴۰۰ تا ۴۹۹
• سطحC2 آزمون TCF: معادل۵۰۰ الی ۵۹۹
• سطحC1 آزمون TCF: معادل ۶۰۰ الی ۶۹۹

سوالات متداول

مراکز برگزاری ازمون TCF چیست؟
در حال حاضر آزمونTCF از محوبیت بالایی در میان داوطلبان برخوردار است به گونه‌ای که آزمون tcf در ایران نیز داوطلبانی را به خود اختصاص داده است. اما نکته‌ای که وجود دارد آن است که در حال حاضر این آزمون در ۶۲۹ مؤسسه و بیش از ۱۲۹ کشور برگزار می‌گردد و این مسئله، دسترسی داوطلبان را به مراکز برگزار کننده این آزمون تسهیل کرده است. برای اطلاع از مراکز برگزاری این آزمون و کشورهای برگزارکننده لازم است به وب سایت اصلی این آزمون مراجعه کنید.
ورود / ثبت نام

تماس با پشتیبانی و فروش از ۷ تا ۲۴

شماره تماس :
۰۹۱۰۹۶۱۶۱۶۸
ایمیل:
safirpayment@gmail.com
تلگرام :

https://t.me/KashanPay_support

واتساپ :

https://wa.me/989109616168

This will close in 30 seconds