آزمون GMAT چیست؟

آزمون GMAT (جی مت) یکی از آزمون‌های اختصاصی‌ای است که برای متقاضیان شرکت در دوره‌های مدیریت و کسب و کار در نظر گرفته شده است. آزمون GMAT در غالب زبان انگیسی برگزار می‌شود و اکثر دانشگاه‌هایی که دروس بیزنس را در مقاطع دکترای حسابداری ارائه می‌دهند، نمره این آزمون را جزو شرایط پذیرش در نظر می‌گیرند.

محتوای آزمون GMAT

این آزمون صرفاً مهارت تسلط به زبان انگلیسی شما را نمی‌سنجد و در بخش‌های مختلف آزمون منطق، مدیریت و استدلال شما مورد بررسی قرار می‌گیرد. برای مثال،‌ سوالات توضیحی شامل گزینه‌هایی است که شما باید راه‌حل و نظر مناسبی را برای آن مسئله مشخص کنید. بیش‌تر در این آزمون سعی می‌شود تا مهارت‌های مدیرتی و قدرت تشخیص حل مسائل شما را مورد سنجش قرار دهند تا دانشگاه‌ها را متقاعد به پذیرش شما در دوره‌های مدیریتی و بیزنسی نمایند.

هزینه های آزمون GMAT

1) هزینه ثبت نام آزمون: هزینه ثبت نام 250 دلار است. در صورتی که تمایل به انصراف داشته باشید، تنها 80 دلار از مبلغ ثبت‌نام برگشت داده خواهد شد؛ البته اگر یک هفته قبل از برگزاری آزمون انصراف دهید، هیچ مبلغی بازگشت داده نمی‌شود.
2) هزینه زمان‌بندی مجدد آزمون: برای زمان‌بندی مجدد آزمون شما باید 100 دلار پرداخت کنید.
3) هزینه ارسال ریپورت:ارسال گزارش نمره‌های خود به دانشگاهی غیر از دانشگاه محل آزمون، هزینه‌ 35 دلاری را برای هر دانشگاه به همراه خواهد داشت. پرداخت ریالی هزینه‌های آزمون gmat را به ما بسپارید. صرافی سفیرپیمنت پرداخت‌‌های این آزمون را به راحتی و در کمترین زمان ممکن با مسترکارت انجام می‌دهد.

سوالات متداول

آیا آزمون GMAT در ایران برگزار می‌شود؟
متاسفانه این آزمون در ایران برگزار نمی‌شود و افراد متقاضی باید به کشورهای همسایه مانند قطر، امارات، آزربایجان، ارمنستان و ترکیه مسافرت کنند. البته در صورت تمایل می‌توانید کشورهای دیگری را انتخاب کنید. لیست این کشورها در وب‌سایت GMAT موجود است.
نحوه ثبت نام در آزمون GMAT چگونه است؟
ابتدا اکانت خود را در وب‌سایت GMAT بسازید و پروفایل خود را کامل کنید. در نهایت می‌توانید تاریخ و مکان آزمون را مشخص کرده و به صفحه پرداخت هدایت شوید.
نمره آزمون GMAT چگونه محاسبه می‌شود؟
نمره آزمون GMAT از 800 محاسبه می‌شود و شما در این آزمون رد نمی‌شوید. آزمون GMAT در واقع مهارت شما را ارزیابی کرده و برای دانشگاه مدنظرتان ارسال می‌نماید. درنهایت تصمیم با دانشگاه است که با چه نمره‌ای دانشجویان را می‌پذیرد؛ البته در دانشگاه‌های معتبر برای پذیرش دانشجویان MBA، حداقل نمره 700 در نظر گرفته شده است.
ورود / ثبت نام

تماس با پشتیبانی و فروش از ۷ تا ۲۴

شماره تماس :
۰۹۱۰۹۶۱۶۱۶۸
ایمیل:
safirpayment@gmail.com
تلگرام :

https://t.me/KashanPay_support

واتساپ :

https://wa.me/989109616168

This will close in 30 seconds