آزمون dalf چیست؟

آزمون دالف یا Diplôme Approfondi de Langue Française ( یا دیپلم تکمیلی زبان فرانسه)، نمونه‌ای از آزمون رسمی‌ از سوی وزارت علوم فرانسه است که برای سنجیدن مهارت‌های زبان فرانسه دائزلبان غیر فرانسوی زبان مورد استفاده قرار می‌گیرد. این آزمون شبیه به آزمون DELF است اما در برخی از قسمت‌ها دارای تفاوت می‌باشند. این نوع آزمون دارای 2 تست است که یکی برای سطح C1 و دومی برای سطح C2 است. لازم است بدانید، مدرک C1 به صورت معمول برای متقاضیان دوره دکتری حائز اعتبار است؛ اما آزمون C2 زبان فرانسوی معمولا نادر می‌باشد و بیشتر پدیرش آن برای دانشگاه‌های مهم فرانسوی و دوره‌های دکتری است. اما بهتر است بدانید، کسب مدرک C2 نیازمند زندگی در کشور فرانسه و ارتباط و تعامل با مردم این کشور است.

تفاوت آزمون delf و dalf

شاید پیش از ثبت نام آزمون dalf این سوال برای شما وجود داشته باشد که آزمون دلف DELF و آزمون دالف DALF چه تفاوت‌هایی با یک دیگر دارند. به طور کلی این دو آزمون سیار شبیه به هم هستند و صرفا در بخش‌هایی از آن می‌توان تفاوت اندکی را دید. آزمون دلف DELF سطوح مبتدی و متوسطه مانند سطوح A1 و A2 و همچنین سطوح B1 تا B2 را مود ارزیابی قرار می‌دهد و آزمون دالف DALF که سطح C1 تا C2 را شامل می‌شود، مربوط به سطوح پیشرفته یا حرفه‌ای است و زبان فرانسه داوطلبان را در سطوح پیشرفته یا حرفه‌ای ارزیابی می‌کند. دو آزمون دلف DELF و آزمون دالف DALF از لحاظ محتوا با یکدیگر تفاوتی ندارند. اما لازم است بدانید داوطلب باید سطوح ابتدایی را در آزمون DELF بگذراند و سپس اقدام به شرکت در آزمون DALF نماید. همچنین باید متذکر شد که مدرک این دو آزمون هر یک دارای اعتبار مخصوص به خود است.

ثبت نام آزمون dalf

ثبت نام آزمون dalf شرایط مخصوص به خود را دارد که در ادامه این شرایط را برای شما بیان خواهیم کرد. برای ثبت نام در آزمون DALF لازم است داوطلبان به مرکزهای مجاز و مورد تائید این آزمون‌ها در ایران مراجعه کنند و به عبارتی به صورت حضوری ثبت نام خود را در این آزمون ثبت کنند. در هنگام ثبت نام آزمون dalf داوطلبان یک کد داوطلبی دریافت می‌کنند که نگهداری از آن حائز اهمیت است. به علاوه داوطلبان باید در هنگام مراجعه به این مراکز حضوری مدارکی را با خود به همراه داشته باشند که در ادامه ذکر خواهیم کرد: • کپی پاسپورت داوطلب • دو عدد عکس ۳*۴ پشت نویسی شده به لاتین ( با حجاب کامل اسلامی برای بانوان ) • کپی مدرک آزمون DELF (در صورتی که داوطلب قبلا در آزمون شرکت کرده باشد) و کد داوطلبی • هزینه آزمون (به صورت یورو)

سوالات متداول

چه مدت طول می‌کشد تا ثبت نام ازمون dalf کامل شود؟
ثبت نام آزمون dalf به صورت حضوری است و زمانی فرایند آن به صورت کامل انجام خواهد شد که فرد داوطلب هزینه این آزمون را به صورت یورو پرداخت کند.
ایا امکان دارد که سفارش خود را کنسل کنم؟
با ارتباط با کارشناسان سفیرپیمنت در صورتیکه سفارش شما انجام نگرفته باشد می‌توانید آن را کنسل کنید.
ورود / ثبت نام

تماس با پشتیبانی و فروش از ۷ تا ۲۴

شماره تماس :
۰۹۱۰۹۶۱۶۱۶۸
ایمیل:
safirpayment@gmail.com
تلگرام :

https://t.me/KashanPay_support

واتساپ :

https://wa.me/989109616168

This will close in 30 seconds