پی پال بهتر است یا ویزا کارت

پی پال بهتر است یا ویزا کارت؟ بررسی جامع مزایا و معایب هرکدام

۲۰ آبان, ۱۳۹۹
6 دیدگاه

پی پال بهتر است یا ویزا کارت؟ این سوالی است که بسیاری از افراد از سفیرپیمنت می‌پرسند. همه افرادی که قصد پرداخت ارزی و جا به جا نمودن وجه نقد بین المللی را دارند، با این سوال مواجه می‌شوند. با توجه به ارزش پایین ریال ایران و همچنین مشکلات موجود بر سر راه پرداخت‌های بین المللی از مبدا ایران، انتخاب بهترین روش برای انجام پرداخت‌های بین المللی بیش از پیش اهمیت پیدا می‌کند. در ادامه به معرفی پی پال، معرفی ویزا کارت و مزایا و معایب هر کدام می‌پردازیم.

پی پال چیست؟

پی پال یک سرویس خدمات پرداخت بین‌المللی است که در سال 1998 توسط پیتر تیل و مکس لوچین با نام confinity تاسیس شد. در اوایل به دلیل سوء استفاده بعضی از افراد از این سیستم باعث شد که برخی از دولت‌ها استفاده از آن را ممنوع کنند؛ ولی رفته رفته این شرکت با افزایش امنیت، بررسی تراکنش‌ها و پیروی از قوانین ایالات متحده آمریکا، به رسیمت شناخته شد. بعد از گذشت چند سال نام این شرکت به پی پال تغییر کرد، توسط کمپانی ebay خریداری شد و قله‌های پیشرفت را یکی پس از دیگری فتح کرد؛ تا اینکه پی پال به غول خدمات ارزی در جهان تبدیل شده است.

ویزا کارت چیست؟

ویزا کارت یک شرکت فناوری پرداخت جهانی است؛ مصرف‌کنندگان، بانک‌ها و… را ترغیب به استفاده از پول دیجیتال می‌کند. ویزاکارت در سرتاسر جهان قابل استفاده است و در شعبه‌هایی در آمریکا، استرالیا و ترکیه دارد؛ تااینکه خدمات خود را به صورت گسترده‌تری ارائه دهد. ویزا کارت‌ ها به طور کلی به سه دسته کردیت کارت، دبیت کارت و پیش پرداخت تقسیم می‌شوند.

تفاوت اصلی ویزا کارت با پی پال در افتتاح حساب آن‌هاست؛ بدین صورت که برای افتتاح حساب ویزا کارت شما باید حتما یک حساب بانکی خارج از کشور داشته باشید تااینکه کارت خود را دریافت کنید؛ ولی برای افتتاح حساب پی پال نیازی به افتتاح حساب بانکی نیست و شما می‌توانید به مرور حساب پی پال خود را وریفای و حساب بانکی‌تان را متصل کنید.

پی پال برای خرید اینترنتی بهتر است یا کارت اعتباری؟

پی پال یا ویزا کارت؟ در اکثر مواقع پرداخت‌های اینترنتی زمانی آسان خواهند بود که وب‌سایت مورد نظر، درگاه پرداختی مدنظر شما را داشته و عملیات پرداخت با سرعت و بدون اشکال انجام شود؛ پس درواقع این موضوع بسیار حائز اهمیت بوده و در اولویت قرار دارد.

قبل از پرداختن به این موضوع که کدام برای پرداخت مناسب‌تر هستند، ابتدا باید با شباهت‌ها و تفاوت‌های پی پال و ویزاکارت آشنا شوید.

مزایا و معایب استفاده از ویزا کارت

مزایا و معایب استفاده از ویزا کارت برای خرید اینترنتی چیست؟ 

مزایای ویزا کارت:

1)     استفاده از کارت‌های اعتباری این امکان را به شما می‌دهد که اگر اطلاعات شما دزدیده شود به‌راحتی کارت خود را مسدود کنید

2)     سطح ایمنی بالا

3)     همه تراکنش‌های شما مورد بررسی قرار می‌گیرد و توسط شما تایید می‌شود

4)     وجود CVV و Pin Number، امنیت کارت شما را دوچندان می‌کند

معایب ویزا کارت:

1)     به دلیل استفاده زیاد کاربران از این کارت، کارت‌های تقلبی زیادی هم وجود دارند که باید مراقب استفاده از آنها باشید

2)     برای انجام هر تراکنش نیاز است تا اطلاعات کارت خود را هر بار وارد کنید و به هیچ وجه توصیه نمی‌شود که اطلاعات کارت خود را روی مرورگر خود ذخیره کنید

مزایا و معایب استفاده از پی پال

مزایا و معایب استفاده از پی پال برای خرید اینترنتی چیست؟

مزایای پی پال:

۱) برای خریدهای خود نیازی ندارید که دوباره اطلاعات خود را وارد کنید

2) تمام تراکنش‌های حسابتان به صورت کدگذاری ذخیره شده است؛ تا اینکه در صورت نیاز پرداخت‌های خود را بررسی کنید

3) سیستم پرداختی پی پال هر چند وقت یکبار به صورت منظم بروزرسانی می‌شود

معایب پی پال:

1) با توجه به فراگیر بودن استفاده از پی پال و همچنین با ارائه خدمات تمام آنلاین، پی پال همیشه مورد توجه هکرها قرار گرفته است؛ ولی در هر صورت راه‌هایی وجود دارد که ایمنی حساب خود را افزایش دهید

2) در صورت ذخیره اطلاعات حسابتان در تلفن همراه یا رایانه شخصی خود، منتظر سرقت اطلاعات حساب‌تان باشید

پی پال یا ویزا کارت

تفاوت پی پال و ویزا کارت

پی پال و ویزا کارت هر دو سرویس‌های پرداخت ارزی هستند. سرویس پی پال و ویزا کارت هر دو اهداف مشابهی را دنبال می‌کنند. شاید اصلی‌ترین وجه تمایز پی پال با ویزا کارت نحوه باز کردن حساب در این دو سیستم باشد. سیستم افتتاح حساب پی پال به نسبت ویزا کارت دارای پیچیدگی بیشتری است. برای افتتاح حساب پی پال ابتدا باید در وب سایت آن یک حساب کاربری ایجاد کرده و سپس اطلاعات کارت حقیقی یا ویزا کارت خود را برای تایید هویتی آن اضافه نمایید. افتتاح حساب ویزا کارت کمی آسان‌تر است. تنها کافی است یک حساب بانکی حقیقی در یکی از بانک‌های بین المللی مورد تایید داشته باشید. پس از ثبت اطلاعات حساب ویزا کارت صادر شده و دقیق مانند کارت‌های بانکی امروزی قابل استفاده است. تفاوت عمده دیگر ویزا کارت و پی پال در نحوه اخذ درگاه بانکی است. دریافت درگاه پی پال بسیار آسان‌تر از ویزا کارت است. مورد بعدی که شاید مهم‌ترین تفاوت بین ویزا کارت و پی پال است؛ انتقال پول از طریق این دو سیستم پرداخت خواهد بود. در استفاده از پی پال امکان انتقال وجه به صورت کارت به کارت وجود دارد که در پرداخت‌های ویزا کارت این امکان نیست. در کل پی پال سخت‌گیری‌های بسیار کمتری به نسبت ویزا کارت برای پرداخت‌های مالی دارد و همچنین از خدمات بسیار متنوع‌تری برخوردار است.

مهم‌ترین نکاتی که هنگام خرید اینترنتی باید بدانید 

 • با توجه به مواردی که تا الآن اشاره کردیم، تفاوت زیادی بین کارت ‌های اعتباری و پی پال وجود ندارد؛ فقط در هنگام خرید باید مراقب حسابتان باشید
 • برای خرید از فروشگاه‌های اینترنتی مراقب باشید تا سایت مورد نظر از اعتبار و ایمنی کافی برخوردار باشد
 • حتما رسید نهایی خود را قبل از واریز مبلغ چک کنید
 • بعد از واریز مبلغ از سایت مورد نظر خارج شوید! تنها بستن مرورگر برای حفظ امنیت کافی نیست
 • پیشنهاد‌های خریدی که توسط افراد مختلف در جیمیل و شبکه‌های اجتماعی به شما داده می‌شود را به خوبی بررسی کنید؛ تا اینکه مبادا به سایت‌های فیشینگ هدایت شوید
 • رمزهایی با قدرت و سختی بالا برای حساب ‌های پی پال و کارت‌های اعتباری خود انتخاب کنید

کلام آخر

همراهان گرامی، استفاده از پی پال و کارت‌ های اعتباری مثل ویزا کارت با توجه به نیاز و فعالیت شما می‌تواند متفاوت باشد و در این مقاله سعی کردیم تا حد امکان زوایای پنهان آنها را بیان کنیم و به پرسش کلیشه‌ای پی پال یا ویزا کارت جواب دهیم؛ فقط در صورت استفاده از هر کدام مراقب باشید تا اطلاعات حساب‌تان مورد سرقت قرار نگیرد. اینکه کدام یک از این روش‌های پرداخت برای انجام تراکنش‌های مالی مناسبٰ‌تر است؛ کاملا به شما و نیازهایتان بستگی دارد. با توجه به تحریم ایران و شرایط کنونی برای افتتاح حساب بین المللی حتما نیاز است از خدمات یکی از شرکت‌های واسط که در این امر صلاحیت و تجربه لازم را دارد استفاده کنید. این مسئله حتی برای بعد از افتتاح حساب هم قابل اجرا است و بهتر است شما انتقال وجه از حسابتان را بعد از افتتاح حساب به سفیرپیمنت و یا شرکت‌های مطمئن در این زمینه بسپارید؛ این کار زیان شما را به صفر می‌رساند و احتمال مسدودی حساب به شدت پایین خواهد آمد.

سفیرپیمنت ارائه دهنده اصلی خدمات ارزی نظیر تعریف اکانت پی پال، افتتاح حساب پی پال، وریفای حساب پی پال، خرید حساب پی پال و… آماده ارائه خدمات به اشخاص، صاحبین مشاغل، فریلنسرها و… است.

دیدگاه خودرا بنویسید;

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه کاربران(6)
سامان موسوی
۰۵ مرداد ۱۴۰۱

سلام و خسته نباشید
بنده برای یک سفر کاری وارد ترکیه شدم و نیازه که مبلغ نسبتا هنگفتی رو از ایران جا‌ به جا کنم. به نظر شما با افتتاح حساب پی پال در ترکیه مشکلم حل میشه یا بهتره از ویزاکارت استفاده کنم.؟

  تیم پشتیبانی
  ۲۴ مرداد ۱۴۰۱

  سلام. دوست عزیز پی پال به ترکیه هم خدماتی ارائه نمیده و در این زمینه تحریم هست. همچنین پی پال برای انتقال وجوه بالا اصلا مناسب نیست و پیشنهاد نمیشه.

بهمن ماهنگار
۲۵ تیر ۱۴۰۱

سلام و خسته نباشید ایا میشه از ویزا کارت مجازی هم برای وریفای استفاده کرد.

  تیم پشتیبانی
  ۲۶ تیر ۱۴۰۱

  سلام. بله دوست عزیز. کارتهای مجازی برای وریفای کردن اکانت پی پال موجود هستند. شما میتونید برای تهیه این کارتها به پشتیبانی مجموعه پیغام ارسال کنید.

مریم محبی
۱۵ تیر ۱۴۰۱

سلام مگه برا فعالسازی اکانت پیپال یه ویزاکارت یا مسترکارت نیاز نداریم؟ پس چرا اینجا با هم مقایسشون کردیم؟ عملا میشه بدون اینکه کارت داشته باشیم پی پال داشت؟

  تیم پشتیبانی
  ۲۲ تیر ۱۴۰۱

  سلام
  دوست عزیز، برای وریفای کردن اکانت پی پال باید یا کارت و یا حساب بانکی به اون متصل بشه. بعد از اون دیگه نیازی نیست که از کارت یا حساب وجوه پرداخت و دریافت بشه و بالانس پی پال برای این کار کفایت میکنه. اما برای وریفای کردن اکانت، اتصال به یکی از این دو متد ضروری هست.